LOTem do Aten

Od 2 marca polskie Linie Lotnicze LOT rozpoczną obsługę bezpośredniego połączenia na trasie Ateny – Warszawa. Spółka oferuje już loty do wielu miejsc w Europie, Ameryce Północnej i Azji, jednak do tej pory brakowało tych bezpośrednich do stolicy Grecji.

LOT będzie realizował cztery loty w tygodniu.  -Cieszymy się na przyjęcie pasażerów podróżujących z Aten już w marcu. Wznowiona przez LOT trasa Ateny – Warszawa zapewni klientom LOT-u wygodny transfer do stolicy Polski-mówił Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej podczas konferencji prasowej w Atenach. 

Samoloty do Warszawy startować będą o 04:25, a loty powrotne do Aten zostały zaplanowane na godzinę 22:00 wieczorem. -Z takiego rozkładu lotów wynika, że pasażerowie mogą odbyć swoją podróż służbową nawet w ciągu jednego dnia – dodał Kubicki. Grecja jest dla Polski bardzo ważnym partnerem, zarówno w branży biznesowej jak i turystycznej, więc możliwość szybkiego poruszania się na tej trasie z pewnością przyniesie wiele korzyści dla obu stron. 

Wszystkie loty między Warszawą a Atenami będą obsługiwane przez nowoczesne i zaawansowane technologicznie odrzutowce Embraer. Stolica Grecji to jedno z pierwszych miejsc, do których LOT zdecydował się otworzyć bezpośrednie połączenia po zakończeniu procesu restrukturyzacji. Uruchomiono również kilka innych połączeń, m.in. do Luksemburga, Lublany, Koszyc, Bejrutu i Nicei. Turyści z Aten będą mieli również okazję odwiedzić polskie miasta.

Bilety na loty są już dostępne na www.lot.com. Pobrać można je za pośrednictwem aplikacji mobilnej LOT Contact Center, lub z innych kanałów sprzedaży.

Telefon do biuro LOT-u w Atenach: +30 210 3274 920, e-mail: lot-athens@goldair.gr

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne