Strona głównaAktualnościPolskaKsiążka (bezpłatny ebook) „Tradycje kulinarne Polski”

Książka (bezpłatny ebook) „Tradycje kulinarne Polski”

Niedawno ukazała się książka „Tradycje kulinarne Polski”. To bezpłatny ebook prezentujący kuchnię Polski od czasów dawnych Słowian po współczesność. To także opowieść o kulturze kulinarnej, znaczeniu jedzenia świątecznego i jego roli w domowych obrzędach.

Książka wzbogacona została anegdotami, legendami, opowieściami oraz odniesieniami do literatury i sztuki. Znalazło się w niej miejsce dla kuchni sarmackiej, a także regionalnej. Uzupełnieniem całości jest rozdział o turystyce kulinarnej oraz 19 prostych przepisów na mniej znane dania z różnych części Polski. Od lutego w ramach projektu ruszą także spotkania w różnych częściach Polski oraz podcast.

Książkę można pobrać bezpłatnie ze strony Fundacji Bunkatura – www.bunkatura.pl/tradycje-kulinarne-polski

Autorką książki jest Magdalena Tomaszewska-Bolałek – badaczka kultury kulinarnej, kierownik Food Studies na Uniwersytecie SWPS. Zdobywczyni nagród kulinarnych w tym: wielu Gourmand World Cookbook Awards, Prix de la Littérature Gastronomique, Diamond Cuisine Award i Nagrody Magellana. Zajmuje się ona historią i antropologią jedzenia, a także turystyką oraz dyplomacją kulinarną. Promowała kuchnię polską w Europie i Azji.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne