Strona głównaAktualnościInformacje polonijneKomisja Europejska ogłasza konkurs kreatywności "Pokolenie 1992”

Komisja Europejska ogłasza konkurs kreatywności „Pokolenie 1992”

Komisja Europejska zaprasza do udziału w swoim konkursie kreatywności wszystkich europejskich 20-latków, którzy mogą się wykazać kreatywnością i chcą wyrazić swoje poglądy na temat jednolitego rynku.

Konkurs Kreatywności pod nazwą „Pokolenie 1992” jest ogłaszany z okazji dwudziestej rocznicy powstania jednolitego rynku, który umożliwił swobodę przepływu towarów, kapitału, ludzi i usług w 27 krajach Unii Europejskiej. Jak to odbierają ludzie, którzy urodzili się wraz z jednolitym rynkiem? Ile wiedzą o wolnościach, jakie zapewnia jednolity rynek i jak powinien się on rozwijać?

20-latkowie mają okazję do wyrażenia swoich poglądów, dzielenia się doświadczeniami, wiedzą i oczekiwaniami wobec jednolitego rynku. Tak więc najwyższy czas, aby złapać za długopisy, pędzle, kamery, skorzystać z komputerów, tabletów lub telefonów komórkowych i uwolnić swoją kreatywność! Materiały mogą przesyłać indywidualne osoby lub grupy. Tematyka konkursu obejmuje następujące kategorie: edukacja i obywatelstwo, praca i przedsiębiorczość, kultura i czas wolny oraz konsumenci i środowisko naturalne.

Konkurs „Pokolenie 1992”
Konkurs rozpoczął się 11 kwietnia 2012 r. Informacje o jego przebiegu będą podawane na portalach społecznościowych i na witrynie generation1992. Dwudziestu finalistów zostanie zaproszonych do udziału w Europejskim Tygodniu Jednolitego Rynku, jaki odbędzie się w Brukseli w dniach od 15 do 19 października 2012 r., w czasie którego, zwycięskie prace zostaną przedstawione na ceremonii wręczania nagród w dniu 15 października. Zwycięzcy w każdej z czterech kategorii będą mogli odbyć 4-tygodniowy staż w instytucjach Unii Europejskiej i w międzynarodowych firmach. Ponadto od kwietnia do września będą przekazywane nagrody rzeczowe: tablety, smartfony, kamery, odtwarzacze MP3, kupony i bilety podróżne.

Więcej informacji na temat Konkursu Kreatywności „Pokolenie 1992” dostępne jest pod adresem www.generation1992.eu

logo_twoja_europa

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne