Strona głównaAktualnościWydarzeniaImprezy kulturalne w Grecji - Listopad 2011

Imprezy kulturalne w Grecji – Listopad 2011

 25.11.- „Gamers” – prezentacja fotografii Bownika
W piątek 25 listopada w Galerii M55 w Atenach, ul.Mavromichali 55, o godzinie 20:00 rozpocznie się pokaz slajdów wystawy fotograficznej Bownika.

Głównym tematem prac tego młodego fotografa z Warszawy jest dokumentacja i rekonstrukcja cyberprzestrzeni, wpływ technologii na życie codzienne człowieka oraz zmiany kulturowe wynikające z zastosowania w nim urządzeń elektronicznych. Pokaz slajdów prezentować będzie najnowszy projekt Bownika zatytułowany „Gamers”, poświęcony graczom komputerowym. Składa się z dwóch części: pierwsza z nich to uchwycone na neutralnym tle portrety „gamers”, czyli komputerowych graczy, druga natomiast to fotografie ich pokoi, czyli „sal treningowych”. Projekt miał na celu pokazanie zjawiska e-gamingu w innym niż stereotypowy kontekście błyskawicznie rozwijającej się dziedziny sportu, gdzie sprawność fizyczna nie odgrywa już żadnej roli, a hale sportowe zostają zamknięte w czterech ścianach małego pokoju – jeden z niezliczonych dowodów zachodzących na naszych oczach zmian cywilizacyjnych. Projekt „Gamers” został zaprezentowany w maju tego roku na wystawie Out of Life Festiwalu Fotograficznego w Łodzi.

icon-calendar Pokazy odbywać się będą od 25 listopada do 16 grudnia, od wtorku do piątku w godzinach 18:00 – 21:00 oraz w soboty w godzinach 11:00 – 15:00.


2fotofestival5.11. – Prezentacja Międzynarodowego Festiwalu Fotograficznego w Łodzi
Międzynarodowy Festiwal w Łodzi powstał w 2001 roku jako jedno z pierwszych tego typu przedsięwzięć w Polsce. Jego głównym celem jest uchwycenie zmian zachodzących w fotografii poprzez prezentowanie różnych jej form.Festiwal corocznie rozpoczyna się w maju i przyciąga liczną publiczność z całego świata. Wystawom towarzyszą wydarzenia w postaci warsztatów, seminariów, wykładów, dyskusji, pokazów slajdów, które gromadzą artystów, widzów, kuratorów i nauczycieli, tworząc w ten sposób zróżnicowane fora dyskusji nie tylko o fotografii, ale szeroko pojętej sztuce i społeczeństwie. 

Na dziesiątym już Fotofestiwalu w maju tego roku zaprezentowane zostały dwie główne wystawy zatytułowane Out of Life i Out of Mind, skupiające się na człowieku i jego relacji z otoczeniem i samym sobą. Pierwszy z projektów to prace trzynastu artystów koncentrujące się wokół takich zagadnień jak „obsesja”, „iluzja”, „fantazja”. Wspólnym motywem przewodnim jest pojęcie tożsamości oraz alternatywne sposoby prezentowania rzeczywistości poprzez wykorzystanie przestarzałych oraz niecodziennych technik fotografii takich ambrotypia, odbitki analogowe, obrazy z drukarki atramentowej, jak również filmy i projekcje. Drugi projekt to studium socjologiczne dwunastu artystów nad tematami dotyczącymi samotności, alienacji i ucieczki współczesnego człowieka z pełnej niepewności i informacyjnego chaosu rzeczywistości.

icon-calendar Prezentacja festiwalu odbędzie się 25 listopada o godzinie 20:00 w Galerii M55 w Atenach, ul.Mavromichali 55.

Relację z ostatniego Fotofestiwalu w Łodzi przedstawi Krzysztof Candrowicz – Dyrektor Łódź Art Center oraz kurator festiwalu.

 

icon-calendar

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne