Strona głównaAktualnościPolskaIII edycja Stypendium z Wyboru - szansą na karierę w kraju i...

III edycja Stypendium z Wyboru – szansą na karierę w kraju i za granicą

19 marca wystartowała III edycja programu skierowanego do studentów i absolwentów (do jednego roku od ukończenia studiów) polskich uczelni, a także polskich obywateli, którzy studiują lub są absolwentami uczelni zagranicznych.

Celem programu jest podnoszenie kompetencji młodych ludzi i zapewnienie im łatwiejszego startu. O tym kto dostanie stypendium zadecydują Internauci i Mecenasi. 

Na czym polega Stypendium z Wyboru?
Stypendium z Wyboru to inicjatywa skierowana do kreatywnych, ambitnych studentów i absolwentów (do roku po ukończeniu studiów), którzy mają marzenia związane z edukacją, karierą zawodową, a których nie stać na ich realizację. O stypendium można zawalczyć indywidualnie, jak i w grupach (maksymalnie 5-osobowych).

O tym, kto dostanie stypendium, warte nawet 5 tysięcy złotych decyduje otwarte głosowanie. O Stypendium z Wyboru może ubiegać się każdy bez względu na poglądy polityczne, sytuację materialną, wyniki w nauce, pochodzenie. Jedynym kryterium branym pod uwagę jest aplikacja, która jest przepustką do udziału w programie.
Kandydat/grupa musi przekonać do siebie swoim zapałem, pomysłowością i wysiłkiem, podczas realizacji swojej pracy. Marzeniem może być kurs językowy, czesne na uczelni, wyjazd naukowy za granicę. Każdy ma inne cele, natomiast wszyscy powinni umieć je uargumentować i pokazać w pracy aplikacyjnej, jak bardzo zależy im na ich realizacji.

Spełnianie marzeń młodych ludzi jest możliwe wyłącznie dzięki wsparciu Mecenasów – firm, które inwestują w studentów i absolwentów. 

Idea Stypendium z Wyboru
Stypendium z Wyboru daje szansę tym, którzy nie mieszczą się w kryteriach tradycyjnych stypendiów. U nas nie liczy się skąd pochodzisz, jakie masz wyniki w nauce, jaki masz dochód. Na stypendium zasługują Ci, którzy potrafią zarazić innych swoją pasją i potrafią opowiedzieć o swoich celach.

Stypendium z Wyboru zakłada niestandardową pomoc dla studentów i absolwentów. Nie ograniczamy się do konkretnej branży czy kierunku studiów. U nas szanse ma każdy, zarówno informatyk, marzący o własnej galerii grafik, jak i potrzebujący pieniędzy na wyjazd lingwista.

Stypendium z Wyboru to nie tylko dobra zabawa i szansa pozyskania funduszy na realizację marzeń, to także możliwość zwiększenia swoich szans na rynku pracy.

III edycja Stypendium z Wyboru w datach
Program wystartował 19 marca 2012 i potrwa do 1 lipca 2012. Lista laureatów zostanie podana z początkiem lipca.
Konkurs stypendialny został podzielony na dwa etapy: składania aplikacji (19 marca 2012 – 13 maja 2012) i fazę głosowania (21 maja 2012-29 czerwca 2012).

System głosowania w III edycji
W III edycji Internauci i Mecenasi będą mogli zagłosować raz na każdą z prac przez stronę www.stypendiumzwyboru.pl. Pod każdą z aplikacji będzie umieszczony przycisk „Lubię to!”. Przy czym głos Mecenasa będzie 25 razy mocniejszy od głosów innych Internautów.

Stypendium otrzymają te osoby/zespoły, które zdobędą najwięcej „lajków” . Wyniki zostaną podane z początkiem lipca.

Więcej informacji na stronie: www.stypendiumzwyboru.pl

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne