Strona głównaAktualnościPolskaGrecka Panorama: Ogromny sukces targów w Warszawie

Grecka Panorama: Ogromny sukces targów w Warszawie

3 Edycja Greckiej Panoramy w Warszawie w dn. 2-3.12.2017 po raz drugi odbyła się na Stadionie Narodowym w hali przeznaczonej na Targi Międzynarodowe. Grudniowy weekend choć chłodny, rozgrzała grecka atmosfera przepełniona tradycją, lokalnymi produktami jak i wspaniała promocja różnych regionów Hellady.

Przekraczająca 8 tysięcy liczba zwiedzających oraz obecność ponad 100 polskich i greckich specjalistów ds. turystyki oraz eksportu to tylko część tego Greckiego Święta. Piątkowe spotkanie biznesowe zgromadziło nie tylko wielbicieli historycznej Grecji ale także inwestorów czy kontrahentów a także potwierdziła się znacząca i rosnąca w siłę rola rynku greckiego w Polsce – pod względem turystyki ale i miejsca odpowiedniego dla różnego rodzaju konferencji czy imprez firmowych.

panorama tur   panorampanorama tur1

Do dyspozycji przedstawicieli regionów, firm oraz producentów przewidziano około 5 tys. kg produktów lokalnych z różnych części Grecji. Główne role odegrały m.in. oliwki, oliwa z oliwek, sery, wino oraz inne produkty tj. kosmetyki. 

panorama pro6 panorama pro panorama pro1

W tegorocznej edycji targów królowały produkty z Prefektury Epirus. Duża gama produktów i przetworów wysokiej jakości oraz ciekawe miejsca o bogatej i mało znanej historii zachęcały odwiedzających do poznania z bliska tego regionu

panorama epir4 panorama epir1 panorama epir

Szczególne miejsce dla wyrobów gastronomicznych zarezerwowała w swej ofercie Prefektura Wysp Południowego Morza Egejskiego, która została nagrodzona tytułem „European Region of Gastronomy 2019”.

W gronie najbardziej otwartych do współpracy z naszym portalem znalazła się Prefektura wyspy Rodos, która poprzez liczne produkty i piękno wyspy chce przekonać polskich turystów do odwiedzenia tego idealnego miejsca na wakacyjny odpoczynek. Jak również kusząca oferta wyspy Andros, która swym wyjątkowym krajobrazem namalowany przez tutejszą przyrodę, pięknymi plażami oraz miejscami historii sprawia, że wyspa jest cudownym miejscem do spędzania wakacji.

panorama tur3 panorama lot panorama tur2

Ponadto promocja Półwyspu Peloponeskiego zwróciła uwagę i chęć współpracy z polskimi firmami. Podczas targów z inicjatywy Prefektury Półwyspu Peloponez zostało rozdanych 1 000 drzewek oliwnych, po które utworzyła się niebywała kolejka zwiedzających chcących zabrać do domu „korzeń” greckiego drzewka oliwnego. Dodatkowo przygotowano dla wszystkich odwiedzających pokazy kulinarne prezentowane przez cenionych szefów kuchni.

panorama drze1 panorama pelo3 panorama drze
panorama pro2 panorama drze2 panorama pro3

Z roku na rok pozycja Grecji na polskim rynku umacnia się co przedstawiają także coraz śmielsze dane. Nie tylko zajmowanie pierwszej pozycji w rankingu miejsc wakacyjnych ale i liczba polskich turystów podróżujących do Grecji sprawiły, że w okresie od maja do sierpnia b.r. zanotowano 8% wzrost (a w porównaniu do zeszłorocznych danych aż 19%).

panorama kr panorama str panorama izba

W nadchodzącym sezonie około 30 miejsc docelowych w Grecji będzie obsługiwanych przez bezpośrednie loty z 10 polskich lotnisk wraz z nowymi takimi jak wyspy Lemnos i Chios, które otwierają się na polski rynek po raz pierwszy. Szacuje się, że wraz z liczbą przylotów w 2017 r. Polska awansuje prawdopodobnie jako nowy członek „Klubu” rynków z ponad 1 milionem przylotów do do pełnej słońca Hellady.

Po raz pierwszy na Greckiej Panoramie miała swoje stoisko Polsko – Grecka Izba Przemysłowo – Handlowa.

Tekst: Karolina Swat
Zdjęcia: Marzena Mavridis

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne