Strona głównaAktualnościWydarzeniaFestiwal Little Paris of Athens obchodzi 10. urodziny

Festiwal Little Paris of Athens obchodzi 10. urodziny

Festiwal Little Paris of Athens (Petit Paris d’Athènes), 10-dniowe święto sztuki i kultury, powróci w październiku 2023 roku z okazji 10. rocznicy swojego istnienia – zapowiadają organizatorzy wydarzenia.

Festiwal odbędzie się w ateńskich dzielnicach Omonoia, Vathis, Karaiskaki i Larissa Station, które są znane z ulic nazwanych na cześć znanych i historycznych francuskich osobistości i wydarzeń.

Tematem tegorocznej imprezy jest „Miłość w sztuce” i będzie ona obejmować różnorodne wydarzenia inspirowane tym motywem, takie jak: koncerty, przedstawienia teatralne, wystawy sztuki, malarstwo uliczne, programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz akademia zarządzania kulturą przeznaczona dla wolontariuszy festiwalu.

fot. Petit Paris d’ Athènes

Od swojego powstania w 2013 roku, festiwal Little Paris of Athens jest głównym wydarzeniem kulturalnym miasta. Pomógł on promować sztukę i kulturę w jednym z najbardziej zdegradowanych obszarów Aten oraz dał młodym artystom możliwość zaprezentowania swojej twórczości.

Co więcej, przez te wszystkie lata festiwal promował i wykorzystywał obiekty publiczne i prywatne, takie jak Konserwatorium Narodowe, Biblioteka Centralna Miasta Aten, dawny dworzec kolejowy Ateny-Peloponez, plac Karaiskaki, deptak Maizonos, plac Vathi i duże hotele w okolicy.

fot. Petit Paris d’ Athènes

Wszyscy partnerzy biznesowi oficjalnie uznali wkład festiwalu w turystykę, rozwój handlowy i spójność społeczną.
Festiwal organizowany jest przez Athens Art Network, region Attyka i Organizację Kultury, Sportu i Młodzieży Miasta Ateny (OPANDA) i oferuje bezpłatne wydarzenia w przestrzeni publicznej oraz bilety w niskiej cenie na wydarzenia w obiektach zamkniętych.

Osoby zainteresowane prezentacją swoich prac na festiwalu proszone są o przesłanie swoich propozycji do 20 września na adres petitparis.athenes@gmail.com oraz o odwiedzenie oficjalnej strony festiwalu www.mikroparisi.eu, gdzie można uzyskać więcej informacji.

opr. Agnieszka Radomska

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne