Strona głównaAktualnościGrecjaFestiwal kulinarny „Peloponnese Food Stories” odwiedza Port w Tolo

Festiwal kulinarny „Peloponnese Food Stories” odwiedza Port w Tolo

Grecka wioska rybacka Tolo w Argolis będzie czwartym przystankiem festiwalu „Peloponnese Food Stories”, kulinarnego wydarzenia, które zabierze odwiedzających w jedyną w swoim rodzaju „podróż” po regionie Peloponezu.

Czwarty festiwal „Peloponnese Food Stories” przemieszcza się po imprezach organizowanych w nadmorskiej dzielnicy Astros w Kinourii, mieście Koroni w Messynie i małym miasteczku Areopoli w Laconii.

Następnym przystankiem będzie Port w Tolo 16 września od godziny 18:00. Wydarzenie z pewnością pokaże bogatą ofertę gastronomiczną Argolis. W ramach festiwali będzie można zobaczyć otwartą wystawę lokalnych produktów, prezentacje produktów, pokazy gotowania na żywo, sesje koktajlowe, degustację wina i żywności, muzykę na żywo i zajęcia dla dzieci.

Festiwal „Peloponnese Food Stories” organizowany jest przez Region Peloponezu we współpracy z gminą Nafplion, Izbą Argolis, Peloponeską Organizacją Turystyczną oraz Stowarzyszeniem Biznesowym Tolo przy wsparciu lokalnych stowarzyszeń hotelarskich z Nafplio i Argos – Myken. Inne miasta, które mają gościć „Peloponnese Food Stories” to Ermionida i Loutraki.

Celem organizatorów jest, aby festiwal stał się corocznym wydarzeniem skupiającym się na gastronomii Peloponezu i ściśle związanym z ofertą turystyczną regionu.

Więcej informacji o „Peloponnese Food Stories” na stronie facebookowej Mythical Peloponnese https://www.facebook.com/mythicalpeloponnese

Marzena Mavridis

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne