Strona głównaAktualnościWydarzenia„Emigranci” Sławomira Mrożka w teatrze „Argo –Studio” w Atenach

„Emigranci” Sławomira Mrożka w teatrze „Argo –Studio” w Atenach

„Emigranci” (1974) to najwybitniejszy utwór Sławomira Mrożka od ukazania się „Tanga”, a zarazem jeden z najważniejszych polskich dramatów okresu powojennego. Dwaj cudzoziemcy z bliżej nieokreślonego kraju zamieszkują wspólnie suterenę w nieznanym mieście Europy Zachodniej. Wyobcowany intelektualista, AA, wybrał emigrację z powodów politycznych, jego towarzysz zaś, „chłoporobotnik” XX, wyjechał wyłącznie dla zarobku.

Skazani są na własne towarzystwo, a ich symbioza polega na wzajemnym uzależnieniu: XX wykorzystuje AA materialnie, ten natomiast twierdzi, że wykorzystuje towarzysza pod kątem studiów nad niewolniczą mentalnością swych rodaków. AA, sam sfrustrowany i bezwolny, z wyższością odnosi się do przedstawiciela niższej klasy, dorobkiewicza, którego jedynym celem w życiu jest poprawa własnego bytu. W tych warunkach obustronne konflikty i antagonizmy nabierają wyjątkowej ostrości.

con_info Produkcja Teatru Miejskiego w Kozani będzie prezentowana w Atenach na scenie teatru „Argo-Studio”, ul Elefsision 15, Metaxourgio, tel.: 210-5201684.

icon-calendar Spektakl można obejrzeć od 3 do 29 maja w każdą niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 21.15.

icon-coinDla wszystkich Polaków bilety ulgowe w cenie 10,- €, bilety normalne 15,-€

Reżyseria: Maria Vardaka, występują: Dimitris Papanikolaou (AA) i Vasilis Poulakos (XX), muzyka: Nikos Orfanos, scenografia, kostiumy: Sofia Pantouvaki, światło: Panagiotis Manousis.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne