e-PASS

e-PASS – elektroniczny system poboru opłat

Dla osób często korzystających z autostrad są programy płatności bez użycia gotówki. Są to specjalne konto- karty, jednocześnie urządzenia elektroniczne e-PASS

Specjalna konto- karta może być używana przez posiadaczy motocykli, samochodów ciężarowych lub autobusów. Jest to karta rabatowa, którą wykazujemy przy ilekroć używanym przejeździe na pasie e-PASS bez dokonywania transakcji pieniężnych.

Elektroniczne urządzenie  e-PASS(bezpłatne) jest to nadajnik  odpowiednio umieszczany na przedniej szybie pojazdu, gdy pojazd przejeżdża  przez specjalne wyznaczony pas opłaty elektronicznej, system opłaty za przejazd rozpoznaje pojazd i aktywuje proces transakcji elektronicznej(podnosi  bramkę wjazdową   i automatycznie obciąża konto). Użytkownik oszczędza czas i jednocześnie uzyskuje znaczne rabaty w zależności od programu płatności, który został zarejestrowany.pass

Osoby które posiadają elektroniczne urządzenie e-PASS mogą je wykorzystać poza Attyki Odos na innych autostradach w Grecji:

  • Olympia Odos / Ολυμπίας Οδού  (droga krajowa Elefsina-Korynt-Patras).
  • Autostrada Moreas/ Αυτοκινητόδρος Μορέας (droga krajowa Korynt-Tripoli-Kalamata & Sparta).

W ten sposób jest pobierana opłata z konta użytkownika, który oszczędza czas i jednocześnie uzyskuje znaczne rabaty w zależności od programu płatności, który został zarejestrowany. Użytkownik może wykupić następujące programy:

Express zapewnia stały rabat od pierwszego uruchomienia, niezależnie od liczby przejazdu pojazdu  i czasu ich wystąpienia – skierowany jest do kierowców lekkich pojazdów użytkowych, w wysokości 2,70 m. którzy wykonują stosunkowo małą liczbę przejazdów Attyki Odos na miesiąc.

Bonus zaspokaja potrzeby zwykłych użytkowników i oferuje 15 bezpłatnych przejazdów każdego miesiąca kalendarzowego. –  skierowany jest do kierowców, którzy regularnie wykonują przejazdy(35-70 miesięcy).

Bisness jest tylko dla firm (osób prawnych) i całkowitej liczby pojazdów 10 lub więcej (niezależnie od klasy). Program można nabyć w Peania (41.9 km Attiki Odos, Exit 18-Peania – Spata, poniedziałek – piątek 09:00 – 17:00).

Friendly – program zapewnia stopniowo zwiększone rabaty w zależności od liczby przejazdów – skierowany jest do kierowców lekkich samochodów dostawczych do wysokości 2,70 m, którzy wykonują bardzo częste przejazdy Attyki Odos  więcej niż 82 na miesiąc.

Moto program skierowany do motocyklistów i zapewnia stały rabat od pierwszego uruchomienia bez względu na liczbę przejazdów.

Express Truck zapewnia stały rabat od pierwszego uruchomienia, niezależnie od liczby przejazdu pojazdu  i czasu ich wystąpienia – skierowany dla wszystkich użytkowników korzystających Attyki Odos od 0-33/35 przejazdów na miesiąc (zależy od rodzaju pojazdu). Program dla małych i średnich samochodów ciężarowych, o łącznej powierzchni ponad 2,70 m 2 lub 3 osie i autobusy duże (ponad 15 miejsc) i duże samochody ciężarowe z przyczepą lub bez, w sumie ponad 2,70 m, z 4 osiami więcej.

Friendly Truck skierowany  dla wszystkich użytkowników korzystających Attyki Odos o przejazdach  34/36 na miesiąc (zależy od typu pojazdu), które oferują zniżki, bez względu na liczbę przejazdów zrealizowanych. Program dla małych i średnich samochodów ciężarowych, o łącznej powierzchni ponad 2,70m 2 lub 3 osie i duże autobusy (ponad 15 miejsc) oraz duże samochody ciężarowe z przyczepą lub bez, w sumie ponad 2,70 m, 4 osie i więcej. Program oferuje większe rabaty w zależności od liczby przejazdów w okresie miesięcznym. Tak więc, im częściej używasz Attiki Odos co miesiąc, tym więcej zaoszczędzasz.

Aby wybrać odpowiedni program jest oferowana bardzo praktyczna aplikacja, która umożliwia wyliczenie użytkownikowi wyliczenie programu płatności w zależności od typu pojazdu i wszystkich przejazdów w miesiącu.

edit Aplikacja znajduje się  na stronie internetowej Attyki Odou

Więcej informacji: www.aodos.gr

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne