Strona głównaRozmaitościMiejsce dla CiebieDarek: „Peloponez ma w sobie coś magicznego”

Darek: „Peloponez ma w sobie coś magicznego”

Darek pojawił się już na Polonorama za sprawą Eweliny, którą mieliście okazję poznać w minionym tygodniu.
Ewelina jest autorką bloga „Grecja od kuchni”, a poza tym wraz z Dariuszem stworzyli owoc ich marzeń poparty wieloletnim doświadczeniem. Mowa tu o butikowym biurze podróży Helios Tours – Peloponez – wycieczki po polsku.

Witaj Darek, nasze spotkanie było jak wystrzał kosmicznej energii. Czy można kogoś poznać i w tym samym momencie eksplodować potokiem informacji nt. doświadczeń z podróży po Grecji? Otóż można i nasze niedawne spotkanie było tego najlepszym dowodem.
Darek opowiedz nam czy to życiowy entuzjazm, czy siła pasji do tego czym zajmujesz się zawodowo?
Cześć Agnieszko. Myślę, że jedno i drugie. Bez entuzjazmu trudno osiągnąć sukces, a pasja daję siłę, którą uzewnętrzniamy zarażając innych tym co robimy.

Ewelinę już pytałam dlaczego Peloponez i jej argumentacja mnie przekonuje, czy u Ciebie jest podobnie? Masz dużo doświadczenie z różnych rejonów Grecji, dobrze Ci/Wam na Peloponezie?
Tak jak piszesz byłem w Grecji to tu to tam, ale Peloponez ma w sobie coś magicznego, a dodatkowo ze względu na dużą powierzchnię daje wiele możliwości, a ja lubię wyzwania. Był to mój świadomy wybór. Dla odkrywców, którzy szukają coraz to ciekawszych miejsc Peloponez jest jak studnia bez dna. Zakochają się w nim nie tylko miłośnicy historii (Olimpia, Mykeny, Akrokorynt, Epidauros….), ale speleolodzy (Jaskinia Kastria, Jaskinia Dirou) jak i kochający naturę i plażing (Wodospady Polylimnio, Plaża Simos na Elafonisos, przepiękna Voidokilia czy Kalogria Beach).

Czy jest jakieś miejsce w Grecji, które możesz nazwać mistycznym i absolutnie wyjątkowym?
Takich miejsc jest wiele, ale osobiście zachwycają mnie:
– Mistyczne Meteory-klasztory zawieszone niemal pod niebem, niestety bardzo popularne, więc polecam wybrać się tam przed lub po sezonie
– Wyjątkowy Płw. Mani na Peloponezie, gdzie surowość krajobrazu i otaczająca cisza pozwala odnaleźć spokój ducha, a tawerny w małych portowych miasteczkach zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających
– Monemvasia otoczona wielkim murem, z klimatycznymi uliczkami, po których można podróżować tylko pieszo i pozostałościami twierdzy z okresu bizantyjskiego
– Klifowe Zachodnie Wybrzeże Wyspy Zakynthos – mam patent sternika motorowodnego, dzięki temu motorówką mogłem odkryć tam prywatne pięciometrowe plaże „tylko dla dwojga”, Błękitne Groty w wysokich klifach gdzie znajdziecie podświetlone prywatne „jacuzzi”.

Nie wiem czy są Ci znane moje poprzednie rozmowy poniedziałkowych wywiadów, ale my to tacy trochę „Indiana Jones” czuję, że wybierając się z Tobą w trasę proponowanych wycieczek, można doświadczyć niezapomnianych przygód?
Staram się jak mogę dlatego aby podnieść poziom adrenaliny u naszych turystów, Ci którzy chcą złamać swoje lęki, mogą być kierowcą na Jeep Safari, popłynąć ze mną wpław do Błękitnych Grot nawet jeśli nie potrafią pływać, powalczyć z chorobą morską na łódkach czy eksplorować wnętrze Jaskini Kastria. Oczywiście to wszystko dobrowolnie.

Dlaczego akurat Wasza oferta? Co stanowi przewagę?
Dużym atutem jest kameralność naszych wycieczek fakultatywnych przeprowadzanych w małych grupach, gdzie wszyscy zawierają nowe przyjaźnie i czują wręcz rodzinną atmosferę. Mamy wtedy więcej czasu dla każdego z osobna co sprawia, że turyści czują się usatysfakcjonowani i bardziej „dopieszczeni”.

Zimujecie w Polsce, długo tu zabawicie? Można Was gdzieś spotkać, poznać osobiście?
Zimowanie w Polsce to mocno powiedziane, bo spędzamy tutaj zaledwie okres Świąt Bożego Narodzenia i jak przystało na podróżników ciągle „pali się nam pod nogami” więc odwiedzamy również znajomych. Myślę, że gdzieś pomiędzy Wrocławiem, a Krakowem można nas złapać, jesteśmy otwarci na nowe znajomości tak jak to miało miejsce z Wami Głodni pasji.
Jak zauważyłaś nasze krótkie spotkanie było jak „wystrzał kosmicznej energii”. Mógłbym godzinami opowiadać o cudownych miejscach w Grecji, dlaczego kocham Grecję i Greków i co zrobić, żeby tu zamieszkać. Dlatego pozostaje mi tylko zaprosić WSZYSTKICH naszych rodaków na wycieczki z Helios Tours Peloponez i wtedy podzielimy się z Wami naszą pasją. Jedno mogę obiecać…… na pewno nie będziecie się nudzić !!! :)))))

My się czujemy mega zachęceni do skorzystania z oferty 😊 A Wy?

rozmawiała: Agnieszka Smolińska – Mikos, miłośniczka Grecji, poświęca każdą wolną chwilę na poznawanie kultury, historii, ale jej życiową pasją są kulinaria z umiłowaniem kuchni greckiej.

fot. zdjęcia prywatne

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne