Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiAndrzej Radzikowski wygrywa bieg 48h na festiwalu ultra w Atenach!

Andrzej Radzikowski wygrywa bieg 48h na festiwalu ultra w Atenach!

W Atenach trwa 14. Ultramarathon Festival. Andrzej Radzikowski został zwycięzcą biegu 48h. Przez dwie doby mistrz Europy w 24h, zwycięzca Spartathlonu z 2016 r. nabiegał 362 km.

Nad drugim na mecie Brazylijczykiem Arilsonem Silvą Andrzej wypracował 27 km przewagi. Dla porównania, Patrycja Bereznowska ustanawiając rekord świata nabiegała w 2018 r. 401 km. Łukasz Sagan, który na tych zawodach w 2017 r. ustanawiał ówczesny rekord Polski, nabiegał wtedy 381 km.

W tym roku Łukasz Sagan także startował w Atenach. Niestety polski zwycięzca 490-kilometrowego Authentic Phidippides Run zszedł z trasy po 13 godzinach. Przyczyną była kontuzja. Mimo to został sklasyfikowany na 24., wcale nie ostatnim miejscu.

ultra maraton

Z kilometrową pętlą przez 48 godzin zmagali się także: Łukasz Jarocki, który zakończył bieg na 12. miejscu z wynikiem 257 km, nie poprawiając swojej życiówki. Na 15. miejscu z dystansem 245 km linię mety przekroczył Andrzej Piotrowski, który przed startem miał problemy ze wsparciem. Jego suport spóźnił się na samolot i zastępstwa trzeba było szukać na miejscu w Atenach.

W biegu 24h Polskę reprezentował tylko jeden zawodnik. Bartosz Pliszka – spartathlończyk, którego gościliśmy kilkakrotnie w Krynicy, nie miał tak udanego startu jak przed rokiem – wtedy był 6. w open, wygrał też swoją kategorię wiekową. Tym razem Bartosz zakończył bieg po 18 godzinach i 161 kilometrach.

radzikowski zuk

Teraz kibicom długiego dystansu wypada uzbroić się w cierpliwość. Paweł Żuk nadal pokonuje kilometry czy też mile, w swoim 1000-milowym wyzwaniu. Na liczniku ma już 303 km i przewodzi stawce. Wypracował już 12-kilometrową przewagę nad rywalami. Limit czasowy tego dystansu to 16 dni.

fot. facebook  Paweł Żuk

festiwalbiegowy.pl

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne