Strona głównaRozmaitościMiejsce dla CiebieZadbane dłonie wizytówką każdej kobiety

Zadbane dłonie wizytówką każdej kobiety

Zadbane dłonie i paznokcie dodają wdzięku i są wizytówką każdej kobiety. Dłonie cały czas wystawione są nie tylko na widok publiczny, ale też na działanie szkodliwych czynników: promieni słonecznych, wiatru, suchego powietrza czy detergentów. Nie każda z nas zdaje sobie sprawę, że skóra dłoni, podobnie jak skóra szyi, jest bardzo cienka i praktycznie pozbawiona gruczołów łojowych, dlatego szybko się wysusza i starzeje. Dlatego też właśnie dłonie mogą zdradzać nasz wiek.

Dobry manicure i nawilżanie dłoni to podstawa pielęgnacji w dzisiejszych czasach. Oczywiście każda z nas może dbać o własne dłonie w domowych warunkach, niemniej jednak dostępne ogólnie lakiery do paznokci często mimo zabezpieczenia ich specjalnym top coat mają większą tendencję do odpryskiwania niż lakiery utrwalne w lampie podczas profesjonalnego manicure u kosmetyczki. Po zimie skóra dłoni bywa często nadmiernie przesuszona. W tej sytuacji podstawowy manicure może nie być wystarczający, by przywrócić dłoniom piękny, zadbany wygląd. Wówczas warto pomyśleć o zatroszczeniu się o skórę dłoni. Jako osoba, która sama kiedyś borykała się ze zniszczonymi detergentami dłońmi i jako kosmetyczka przetestowałam wiele metod zadbania o nie i dzięki temu mogę zaaoferować sprawdzone spa dłoni w czasie którego wykonam peeling, maseczkę, masaż olejkami indywidulnie dobranymi do potrzeb skóry danej kobiety.

W spa dłoni ważną rolę odgrywają zarówno indywidualnie dobrane olejki i kosmetyki, ale także parafina. Parafina zawiera specjalne substancje o właściwościach natłuszczających. Chociaż sama w sobie nie nawilża, po aplikacji tworzy warstwę ochronną, która zamyka wilgoć w skórze. Zaletą parafiny jest długie utrzymywanie ciepła, w wyniku czego pory się otwierają, krążenie usprawnia, a substancje pielęgnacyjne znajdujące się w preparatach kosmetycznych wchłaniają się dużo szybciej. Warto wiedzieć, że parafina hamuje proces starzenia się skóry i skutecznie niweluje przebarwienia. Parafina działa na wygładzenie i zmiękczenie naskórka, poprawienie elastyczności i jędrności skóry, regeneruje skórę. Poprawia także stan paznokci.

Chcesz zadbać zatem o swoje dłonie na wiosnę ?

Zapraszam na manicure oraz spa dłoni

Ania Ożóg, Kosmetyczka Ateny

Pod numerem telefonu 6970210289 dowiesz się także o innych oferowanych przeze mnie zabiegach.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne