Strona głównaAktualnościInformacje polonijneXVI Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii

XVI Światowa Konferencja Gospodarcza Polonii

Konferencja jest miejscem dialogu dla reprezentantów środowisk gospodarczych Polonii przybyłych ze wszystkich kontynentów, a osobiste relacje powstałe podczas tych spotkań to kluczowy element służący międzynarodowej współpracy.

To także największe na polskim rynku spotkanie, skupiające gospodarczą Polonię z całego świata – zarówno pod względem przygotowywanych spotkań, jak i liczby uczestniczących w nich osób. W bieżącym roku odbędzie się XVI edycja Konferencji.

Tematyka konferencji
Obejmuje wszystkie sfery życia gospodarczego nowoczesnych firm prowadzonych przez Polonię na całym świecie. Prezentacje prowadzą m.in. partnerzy konferencji, niezależni eksperci i konsultanci oraz przedstawiciele firm uczestniczących.
Tegoroczne obrady inauguruje Wicepremier, Minister Gospodarki – Janusz Piechociński.

Cel konferencji
Konferencje Gospodarcze Polonii stwarzają warunki do nawiązywania kontaktów biznesowych między przedstawicielami dużych, średnich i małych przedsiębiorstw. Służą konsolidacji środowiska biznesu, umożliwiają wymianę wiedzy i doświadczeń.

Uczestnicy
Uczestnikami konferencji są przedstawiciele wielu krajów świata, przedsiębiorcy polonijni i krajowi, przedstawiciele władz naczelnych i samorządowych, znane postacie życia gospodarczego, reprezentanci izb gospodarczych, przedsiębiorcy i managerowie firm w Polsce i za granicą, szefowie instytucji finansowych, przedstawiciele świata nauki i kultury, przedstawiciele polskich placówek zagranicznych oraz reprezentanci wiodących mediów w Polsce i za granicą.

Więcej informacji na stronie: www.fundacjapolonia.pl

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne