Strona głównaAktualnościInformacje polonijneWitamy Chorwację w Unii Europejskiej - przyłącz się do akcji!

Witamy Chorwację w Unii Europejskiej – przyłącz się do akcji!

1 lipca Chorwacja staje się częścią Unii Europejskiej. Traktat akcesyjny podpisano w czasie, gdy Polska sprawowała prezydencję w Radzie UE. Z tej okazji Komisja Europejska – Przedstawicielstwo w Polsce i Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP organizują kampanię CHORWACJA WELCOME TO EU.

W ramach tej akcji zachęcamy Polaków do nakręcenia kilkusekundowych filmików, które w zabawny sposób przywitają Chorwację w UE. Na potrzeby kampanii został stworzony serwis internetowy: www.chorwacjawelcometo.eu

Na tej stronie użytkownicy mogą umieścić swoje powitalne filmy nakręcone za pomocą komórek, aparatów fotograficznych lub popularnych aplikacji mobilnych. Powstała już seria krótkich filmów inspiracyjnych, opartych na gagach wykorzystujących motyw machania na powitanie, w których prosty gest buduje historie filmowe dające internautom przykład do działania.

Serwis internetowy jest zintegrowany z mediami społecznościowymi Komisji Europejskiej – Przedstawicielstwa w Polsce i MSZ (Facebook, Google +, Twitter), w których użytkownicy mogą udostępniać oraz „polubić” dodane filmy. Filmy można przesyłać do 7 lipca.

Osoby, które będą chciały wziąć udział w akcji, mogą skorzystać też z aplikacji na Facebooku: https://apps.facebook.com/chorwacjawelcometoeu .
Akcji „Chorwacja Welcome To EU” towarzyszy spot zachęcający Polaków do tworzenia witających Chorwację filmików.

W kampanii chcemy pokazać, że Polacy lubią Chorwatów. Niech Chorwacja poczuje, jak serdecznie ją witamy!

Kampanię opracowały i realizują studia: Cyber Kids on real i Rex White.

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne