Strona głównaAktualnościInformacje polonijneVIII edycja konkursu "Ocalmy od zapomnienia"

VIII edycja konkursu „Ocalmy od zapomnienia”

Fundacja SEMPER POLONIA ogłasza VIII edycję konkursu „Ocalmy od zapomnienia”. Na Wasze prace czekamy do 15 listopada 2012 r.

W tym roku chcemy zachęcić młodą Polonię do opisania relacji swoich rodzin i bliskich z innymi narodami i grupami etnicznymi obecnymi w ich najbliższym otoczeniu. Poprzez konkurs chcielibyśmy się dowiedzieć jaka jest historia tych relacji, jak wpłynęły one na polską mniejszość, czy były długotrwałe w postaci przyjaźni, miłości, małżeństw, czy raczej incydentalne. Do konkursu dopuszczone zostaną także prace dokumentujące losy wybitnych Polaków – działaczy polonijnych, artystów, sportowców itp.

W poprzednich edycjach otrzymaliśmy blisko 250 prac. Najlepsze z nich prezentujemy na tej stronie. Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wybrane prace uczestników z 2005 i 2006 r. zostały opublikowane w dwóch tomach wydawnictwa pt. „Śladami naszego dziedzictwa”.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu (w załączeniu) i zapraszamy do uczestnictwa. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

con info Informacji o konkursie udziela Piotr Kołodziej:
email: pkolodziej@semperpolonia.pl
tel.: +48 22 505 66 77

Projekt dofinansowano ze środków Ministerstw Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą”.

pdf Regulamin konkursu „Ocalmy od zapomnienia”
pdf Oświadczenie dotyczące praw autorskich

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne