W ponad 100 atrakcjach związanych z kulturą, rozrywką, gastronomią oraz sportem będzie można wziąć udział podczas festiwalu ”This is Athens City Festival”, który odbędzie się w maju w Atenach.
Od 1 maja i do końca miesiąca, muzea, fundacje i organizacje kulturalne, które wezmą udział w festiwalu, otworzą swe drzwi zarówno dla Greków jak i turystów z zagranicy.
”Zapraszamy Ateńczyków jak i turystów do wzięcia udziału w festiwalu, który obejmuje centrum miasta jak i okolice”– powiedział burmistrz Aten, Kostas Bakoyannis w swoim ogłoszeniu.
Wydarzenia będą obejmować także koncerty, trasy spacerowe i rowerowe, wieczory gastronomiczne i zajęcia sportowe na świeżym powietrzu.
Każda z atrakcji będzie dawała możliwość poznania innej części miasta m.in. będą to: piknik w parku Akadimia Platonos, impreza uliczna przy Centralnym Targu Aten (”Varvakios Agora”), koncert jazzowy w Muzeum Akropolu.
Festiwal ”This is Athens City Festival” będzie spełniał rolę przewodnika po Atenach. Organizowany jest przez Ateńską Agencję Rozwoju i Zarządzania Destynacją (EATA) z udziałem firm oraz fundacji działających w sferze kulturowej.
Wszystkie wydarzenia odbędą się zgodnie z obowiązującym protokołem przeciwko rozprzestrzenianiu się Covid-19.
Opr. Paolina Sokulska







