Strona głównaAktualnościWydarzeniaSierpniowe festiwale muzyczne i kulturalne w Grecji

Sierpniowe festiwale muzyczne i kulturalne w Grecji

W sierpniu, w lokalizacjach takich jak Chania, Thermo, Syros czy Sikinos, odbędzie się wiele wydarzeń muzycznych i kulturalnych, które zaspokoją najróżniejsze gusta.

Letnie uroczystości obejmują festiwal rockowy w Chanii na Krecie, wydarzenie religijne w Thermo, festiwal muzyki klasycznej na Syros oraz festiwal audiowizualny na Sikinos.

Festiwal Rockowy w Chanii

W dniach 31 lipca-1 sierpnia w mieście Chania na Krecie odbędzie się Chania Rock Festival. W tym roku festiwal gościć będzie popularne greckie i zagraniczne zespoły rockowe.
Podobnie jak w poprzednich latach festiwal ma przyciągnąć ludzi z całego świata i być relacjonowany przez dziesiątki europejskich mediów.

Chania Rock Festival jest jednym z 21 najbardziej intymnych festiwali w Europie. Norwegian Air umieścił go wśród czterech „must see music festival of the year”, a impreza rekomendowana jest przez Ambasadę Niemiec w Atenach oraz konsulat generalny Wielkiej Brytanii, Szwecji, Danii i Norwegii w Chanii.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Klasycznej Cyklad

W dniach 6-13 sierpnia na wyspie Syros odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Muzyki Klasycznej Cyklad.

W ramach festiwalu, który odbędzie się po raz 18. w teatrze „Apollon” w Ermpoupolis, będzie miała miejsce gala operowa z udziałem sopranistki greckiej Opery Narodowej, Cellii Costea i słynnego greckiego śpiewaka barytonowego, Dimitriego Plataniasa. Poza tym miejsce będą mieć także dwa koncerty kameralne i recital śpiewaka operowego, Myrtò Papatanasiu.

Tegoroczna impreza dedykowana jest zmarłemu greckiemu malarzowi, Alekosowi Fasianosowi, który zaprojektował logo festiwalu.

Festiwal Muzyki Sakralnej Thermo

Miasto Thermo w Etoloakarnania w dniach 19-20 sierpnia będzie gospodarzem festiwalu muzyki religijnej.

Festiwal Muzyki Sakralnej Thermo odbędzie się z udziałem chórów z Grecji, Włoch, Turcji, Walii i Serbii, które zaprezentują utwory inspirowane Bizancjum, zachodnią tradycją muzyczną, rosyjską tradycją muzyki prawosławnej, greckimi i zagranicznymi pieśniami religijnymi i nie tylko.

W programie wydarzeń znajdą się także wycieczki z przewodnikiem po zabytkach sakralnych, stanowiskach archeologicznych i atrakcjach przyrodniczych szerszego obszaru.

Festiwal Małych Wysp 2022

W dniach 19-22 sierpnia na wyspie Sikinos odbędzie się 4. Festiwal Małych Wysp 2022, święto współczesnej sztuki audiowizualnej i twórczości cyfrowej, mające na celu promowanie dziedzictwa kulturowego małych wysp Morza Egejskiego.

Festiwal zaprezentuje ponad 100 dzieł sztuki z 25 różnych krajów, inspirowanych poczuciem wspólnoty: dzieła site-specific, pokazy cyfrowe, interaktywne spektakle i instalacje, alternatywne wycieczki z przewodnikiem, pokazy kinowe, imprezy muzyczne, warsztaty empiryczne oraz happeningi dla dzieci i dorosłych.

opr. Natalia Zientek

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne