Strona głównaAktualnościInformacje polonijneRusza nowa odsłona portalu poland.pl

Rusza nowa odsłona portalu poland.pl

Zaczęła działać nowa odsłona portalu Poland.pl, który będzie dostarczał najnowsze informacje z Polski i o Polsce.

Szóstego maja zaczęła działać nowa odsłona portalu Poland.pl, który będzie dostarczał najnowsze informacje z Polski i o Polsce.

– Uruchamiamy dziś nową wersję portalu Poland.pl, który będzie źródłem rzetelnych informacji na temat Polski. Będzie on wszystkim zainteresowanym naszym krajem, niezależnie od miejsca zamieszkania i kontynentu, dostarczał wiedzy o polityce zagranicznej oraz sytuacji politycznej i gospodarczej w Polsce – mówi minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Anglojęzyczny portal Poland.pl będzie informował o bieżącej sytuacji w kraju i obecności Polski na arenie międzynarodowej. Portal będzie publikował również aktualności dotyczące wydarzeń kulturalnych czy osiągnięć naukowych Polaków. – Poprzez portal Poland.pl chcielibyśmy także promować międzynarodowe sukcesy Polaków w najróżniejszych dziedzinach – od biznesu po sztukę, pokazywać młodych, twórczych ludzi o innowacyjnych pomysłach – dodaje minister Waszczykowski.

Na Poland.pl zagraniczny odbiorca znajdzie też informacje na temat historii i dziedzictwa narodowego Polski. Portal będzie także źródłem informacji dla turystów. Znajdują się na nim m.in. opisy najciekawszych zabytków i wielu innych miejsc w Polsce, które warto odwiedzić.

Zapraszamy na: www.poland.pl

Biuro Rzecznika Prasowego
Ministerstwo Spraw Zagranicznych

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne