Robert Kubica w Rajdzie Akropolu

W piątek, 31 05 2013 rozpoczyna się rywalizacja w Rajdzie Akropolu, kolejnej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata. W stawce startujących zobaczymy po raz drugi w tym sezonie WRC Roberta Kubicę. Polak za kierownicą Citroena DS3 RRC zaliczany będzie do grona faworytów swojej klasie WRC2.

Akropol to jeden z najtrudniejszych rajdów w mistrzostwach świata. Na nierównych, kamienistych drogach ryzyko uszkodzenia samochodu jest duże, załogi muszą zatem umiejętnie balansować pomiędzy szybkim tempem jazdy i oszczędzaniem auta. Wiele załóg z racji wysokich temperatur ma także problemy techniczne z układami chłodzenia, przegrzewające się silniki odmawiają posłuszeństwa. Do mety często dojeżdża mniej niż połowa startujących.

Robert Kubica pojedzie jako 26. ale jego numerem będzie tradycyjnie 74. Na Akropolu nie zjawi się kilku czołowych kierowców serii WRC na czele z Artu Lappim, ale o podium w klasyfikacji WRC2 wcale nie będzie łatwo. O zwycięstwo w całej imprezie będą walczyli Mikko Hirvonen, Dani Sordo czy Mads Ostberg.

Bazą rajdu Akropolu jest Loutraki, położone 90 km od Aten. Z powodu bardzo złego stanu nawierzchni dróg w tym rejonie Grecji, organizatorzy o prawie 100 km skrócili całość trasy. Kierowcy w ciągu trzech dni przejadą łącznie ponad 1052 kilometry, z czego ponad 306 kilometrów to Odcinki Specjalne, a pozostała część odcinki dojazdowe. OS-y będą liczyły od 11 do 47 kilometrów a będzie ich 14.

Pierwszy z nich Kineta-Pissia o długości 47,7 km zostanie rozegrany w piątek, start o godzinie 18:28, ostatni Loutraki 2 w niedzielę o 13:56. Pierwsza załoga na mecie powinna się zameldować tuż przed godziną 15:00.

con info  Program rajdu

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne