Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiPolskie oferty na Targach Food Expo w Atenach

Polskie oferty na Targach Food Expo w Atenach

Trzydniowe Międzynarodowe Targi Food Expo, które przyciągnęły tłumy zwiedzających zarówno z Grecji, jaki i z zagranicy dobiegły końca. Szósta edycja wydarzenia odbyła się w dniach 16- 18 marca i zgromadziła ponad 1300 wystawców, w tym 250 zagranicznych z 33 krajów, również i z Polski.

Food Expo należą do najważniejszych w Europie Południowej targów branży spożywczej, które stanowią miejsce wymiany kontaktów pomiędzy producentami i nabywcami wysokiej jakości produktów spożywczych. Biorą w nich udział producenci i dystrybutorzy produktów żywnościowych i napojów zarówno z Grecji, jak i innych krajów.

W tym roku po raz kolejny organizatorzy postanowili wzmocnić biznesowy charakter salonu, prezentując ekspozycję innowacyjnych produktów spożywczych i przybliżając aktualne tendencje panujące na światowych rynkach. W czasie kryzysu targi Food Expo stanowią idealne narzędzie rozwoju aktywności biznesowej.

food19 1 food19 3 food19 2

Na stoisku ZBH o powierzchni 51 m2 swoje oferty zaprezentowało 25 polskich przedsiębiorców m.in. producenci wyrobów mlecznych, mięsnych, mrożonek, przetworów owocowo-warzywnych, produktów superfood i produktów organicznych, artykułów delikatesowych, firmy transportu międzynarodowego oraz liczne grono importerów.

food19 5 food19 4 food19 6

Przedstawiciele firm polskich z pomocą pracowników ZBH Ateny prowadzili rozmowy biznesowe i prezentowali swoje materiały promocyjne.

W targach uczestniczyli również lokalni przedstawiciele zgłoszeni oficjalnie przez firmy, oraz firmy polskie zainteresowane importem greckich towarów rolno-spożywczych.

food19 7 food19 8 food19 9

W Grecji produkty z Polski są postrzegane bardzo pozytywnie, jako wyroby wysokiej jakości. Potwierdzeniem tego jest systematyczny wzrost udziału polskich produktów spożywczych i napojów w ogóle polskiego eksportu do Grecji.

Zdjęcia, tekst: Marzena Mavridis

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne