Strona głównaAktualnościInformacje polonijnePolonijny Produkt Roku dla rozpoznawalności Polski i Polaków za granicą

Polonijny Produkt Roku dla rozpoznawalności Polski i Polaków za granicą

– Ustanowiliśmy honorową nagrodę Polonijny Produkt Roku, by docenić potencjał i innowacyjność tkwiące w tych Polakach, którzy są aktywni za granicą i tą aktywnością promują markę POLSKA. – stwierdziła podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk podczas posiedzenia kapituły Polonijnego Produktu Roku. Spotkanie odbyło się 5 marca w Warszawie.

Polonijny Produkt Roku to nagroda Ministra Spraw Zagranicznych, która po raz pierwszy zostanie przyznana w 2014 r. Ma na celu uhonorowanie produktu, który tworzy pozytywny wizerunek polskiej przedsiębiorczości, posiada znaczący potencjał innowacyjny oraz odgrywa istotne znaczenia dla rozpoznawalności Polski i Polaków za granicą.

Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele polskiej dyplomacji, Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Krajowej Izby Gospodarczej oraz dziennikarze, obradowała nad 27 propozycjami produktów. Kandydatury zgłaszały m.in. polskie placówki dyplomatyczne i organizacje polonijne. Ogłoszenie zwycięzcy i wręczenie nagrody nastąpi 2 maja, w Dniu Polonii i Polaków za Granicą.

Biuro Rzecznika Prasowego MSZ

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne