Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiOgłoszenia parafialne kościoła polskiego w Atenach

Ogłoszenia parafialne kościoła polskiego w Atenach

W czwartek obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza po grecku będzie odprawiona o 18:00, po polsku o 19:00 i 20:15.

arrowDzień Zaduszny przypada w pierwszy piątek listopada. Spowiadamy od 17:00. Msza po grecku o 19:00, po polsku o 20:00.
arrowW każdym dniu od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych. W Dzień Zaduszny do uzyskania odpustu wystarczy nawiedzenie kościoła i odmówienie Ojcze nasz i Wierzę. Za każdym razem, gdy chcemy uzyskać odpust zupełny, należy przyjąć Komunię świętą (będąc w stanie łaski uświęcającej) oraz odmówić dowolną modlitwę za papieża. Jeśli nie spełnimy wszystkich warunków, odpust będzie cząstkowy.
arrowRóżaniec za zmarłych będzie odmawiany w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty o 18:30. Za zmarłych polecanych w wypominkach odprawimy Eucharystię w każdy wtorek listopada o 19:00 oraz w
arrowDzień Zaduszny o 20:00. Kartki z imionami zmarłych prosimy przynosić do kancelarii do przyszłej niedzieli. Można również poprosić o modlitwę, korzystając z poczty elektronicznej => parafia.ateny@gmail.com
arrowKurs przedmałżeński prowadzony przez ojca Theodorosa rozpocznie się w niedzielę 11 listopada o 20:00.
arrowPrzechodzimy na czas zimowy, ale program Mszy św. pozostaje bez zmian. W sobotę w dalszym ciągu będzie Eucharystia po grecku o 19:00 i po polsku o 20:00. W niedzielę zapraszamy na godzinki o Matce Bożej o 8:15 i różaniec o 8:45.
arrowW kancelarii jest do nabycia Posłaniec i kalendarze katolickie.

 
CTRL + Q to Enable/Disable GoPhoto.it

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne