Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiObchody Narodowego Święta Niepodległości w Ambasadzie RP w Atenach

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Ambasadzie RP w Atenach

10 listopada 2023 r. w Ambasadzie RP w Atenach odbyło się uroczyste przyjęcie z okazji Święta Niepodległości. Ambasador RP Artur Lompart wraz z małżonką powitali licznie przybyłą Polonię, aby uczcić 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnów narodowych polskiego i greckiego. Następnie Pan Ambasador Artur Lompart wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym przypomniał o poświęceniu i ofiarach jakie naród polski poniósł w walce o odzyskanie niepodległości.

Pan Ambasador podziękował greckiej Polonii za wysiłki i inicjatywy, które podejmuje na rzecz pozytywnego wizerunku Polski w Grecji. Podkreślił również, że w ostatnim czasie wspólnym staraniem wzrosły rożnego rodzaju przedsięwzięcia integrujące naszych rodaków w Grecji.

Po części oficjalnej wzniesiono toast za pomyślną przyszłość Polski.

W dalszej części uroczystości Pani Marzena Mavridis – redaktor naczelna portalu POLONORAMA na ręce Pana Ambasadora złożyła pierwszy historyczny medal Biegu Niepodległości w Atenach, który uczestnicy biegu otrzymali na mecie w dniu 5 listopada.

Dzień Niepodległości jest silnie związany z polską tożsamością. To właśnie w tym dniu pokazujemy, że jesteśmy narodem silnym, dumnym i niezłomnym. Obchody święta są doskonałą okazją do celebracji naszych tradycji, kultury i historii.

Tekst: Marzena Mavridis
Zdjęcia: Markos Mavridis

Galeria

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne