Strona głównaAktualnościInformacje polonijneNagroda im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii

Nagroda im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii

Szanowni Państwo,

pragnę zwrócić Państwa uwagę na ustawioną w czerwcu Nagrodę im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. Nominację do nagrody można zgłaszać jeszcze przez miesiąc do 20 sierpnia, a ogłoszenie zwycięzców i ceremonia wręczenia odbędzie się w październiku.

Bardzo proszę o zapoznanie się z ideą nagrody i jej rozpropagowanie, rozważenie przesłana nominacji (wg regulaminu nominować może każdy podmiot) oraz o przekazanie tego maila osobom lub podmiotom zainteresowanym.

Intencją inicjatorów Nagrody im. Macieja Płażyńskiego jest zachowanie w pamięci Polaków osoby i dokonań Patrona nagrody – działacza opozycji antykomunistycznej, pierwszego niekomunistycznego wojewody gdańskiego, Marszałka Sejmu RP i wicemarszałka Senatu RP, prezesa Stowarzyszenia Wspólnota Polska, człowieka o szerokich horyzontach i dalekowzrocznym spojrzeniu na Polskę i świat.

Maciej Płażyński uważał, że jednym z najważniejszych narzędzi w budowaniu więzi Polonii z Ojczyzną, ale także integracji poszczególnych skupisk Polaków za granicą są polonijne media.  

Nagrodę powołali Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego; Paweł Adamowicz, Prezydent Miasta Gdańska; Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdyni; Jacek Karnowski, Prezydent Miasta Sopotu; Jakub Płażyński, syn Macieja Płażyńskiego; Jarosław Włodarczyk, Przewodniczący Rady Press Club Polska i Maciej Kazienko, Dyrektor Fundacji Pomorskiej.

Nagroda będzie przyznawana co roku za pracę dziennikarską w roku poprzednim, w czterech kategoriach:
1.    dziennikarz medium polonijnego,
2.    dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne,
3.    dziennikarz zagraniczny publikujący na temat Polonii,
4.    redakcja medium polonijnego.

Laureatem może być dziennikarz, grupa dziennikarzy oraz zespół redakcyjny. Nagrody w każdej z trzech kategorii dziennikarskich stanowią statuetka oraz nagroda finansowa w wysokości dziesięciu tysięcy złotych, zaś nagrodę w kategorii redakcja medium polonijnego stanowi statuetka. Dodatkowo organizatorzy zapewnią przelot do Polski oraz pobyt laureatów podczas gali wręczenia.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.nagrodaplazynskiego.pl

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt

Ukłony
Jarosław Włodarczyk
______________________
Jarosław Włodarczyk
Przewodniczący Rady
Press Club Polska

Fundacja Press Club
ul. Krakowskie Przedmieście 64
00-322 Warszawa
tel. +48 22 828 50 44
email: sekretariat@pressclub.pl

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne