Strona głównaAktualnościWydarzeniaOd 16 lipca czyli co ciekawego w Atenach

Od 16 lipca czyli co ciekawego w Atenach

Nowy tydzień przynosi nowe wydarzenia w mieście! W tym tygodniu Ateńczycy nie będą mogli narzekać na nudę.

Scorpionsi na Panathinaiko!

skorpion
Wieczór rocka i historii w jednym. 16 lipca na Panathinakio legendarna, niemiecka grupa rockowa Scorpions zagra koncert dla Ateńczyków.

Koncert otworzy Państwowa Orkiestra w Atenach. Zaaranżuje ona symfoniczne brzmienie największych przebojów Scorpionsów. Dwa największe hity niemieckiej grupy wykona chór dziecięcy.

Once in a Lifetime to tytuł wieczoru koncertowego. Niemiecka grupa po raz pierwszy w swojej historii zagra koncert w miejscu narodzin nowożytnych igrzysk olimpijskich.

Ceny biletów wahają się od 18 – 80 euro.

Scorpions to jeden z najdłużej działających i odnoszących sukcesy zespołów rockowych. Grupa powstała w 1965 roku w Hanowerze w zachodnich Niemczech. Wydali dziesiątki albumów, które rozeszły się w ponad stu milionach egzemplarzy. Największe przeboje zespołu to m.in. Still loving you; Holiday; Always somewhere czy Wind of Change.

Bach meets Kennedy meets Gerschwin

nigel kennedi
Odeon Heroda Attyka 17 lipca stanie się sceną dla jednego z najbardziej poważanych skrzypków świata – Nigela Kennedy’iego.

Nigel Kennedy jest jednym z najpopularniejszych i najważniejszych skrzypków współczesnej muzyki. Jego talent docenił wielki amerykański dyrygentYehudi Menuhina.
Cztery pory roku Vivaldiego w wykonaniu Kennedy’ego sprzedało się w trzech milionach egzemplarzy.

Przez ostatnie trzydzieści lat Kennedy pozostaje wykonawcą jedynym w swoim rodzaju. Łączy muzykę klasyczną z innymi gatunkami muzyki. Współpracował m.in. z Jimmym Hendrixem, Sir Paulem McCartneyem, Robertem Plantem, The Who.

Koncert rozpoczyna się o godzinie 21.00 w ramach Athens and Epidaurus Festiwal.

Rockwave Festival 2018

rock festiwal
Arctic Monkeys, Alt-J, Miles Kane, Sabaton oraz kilkanaście innych zespołów gościć będzie podczas dwudziestej drugiej edycji Rockwave Festiwal.

Fani muzyki rockowej i popowej mają powód do radości. Jak co roku będą mogli posłuchać swoich ulubionych wykonawców podczas dwudziestej drugiej edycji festiwalu.

6,19,20 lipca to daty, które fani rocka i popu powinni zapisać w swoich kalendarzach. Trzy dni zabawy przy muzyce światowych gwiazd.

Plan festiwalu w Terra Vibe Park:
6 lipca – Arctic Monkeys, Alt-J, Miles Kane, Get Well Soon, Coretheband
19 lipca – Judas Priest, Sabaton, Saxon, Accept, Foray Between Ocean, Null ‘O’ Zero, Jacks Full
20 lipca – Iron Maiden, Volbeat, Tremonti

Rockwave Festival jest jednym z najbardziej znanych wydarzeń muzycznych w Grecji. Coroczna impreza poświęcona muzyce rock i pop

Tragedia grecka

epidavros
Dwudziestego i dwudziestego pierwszego lipca w teatrze w Epidauros będzie można zobaczyć starożytną sztukę Elektra Sofoklesa.

Napisana w cieniu wojny peloponeskiej – Elektra – jest jedną z najbardziej brutalnych sztuk Sofoklesa. Ta brutalność jest widoczna od pierwszej do ostatniej sceny.

Sofokles zaprasza nas do obserwacji świata, działania przyrody, prawa odwetu przez pryzmat konfliktu cywilnego. Nie interesuje go moralność problemu. Nie jest ważne czy równowaga w świecie zostanie przywrócona w sposób pokojowy czy gwałtowny. Sofokles pokazuje, że przemoc przenika związki międzyludzkie. Przemoc rodzi przemoc: przestępstwo zachęca do odwetu. Elektra wzywa raczej do odwetu niż do sprawiedliwości.

Historia na wakacje

muzeum akropoli1
Przez całe okres wakacji (do 30 sierpnia) muzeum Akropolu organizuje specjalne wydarzenia, które mają zwiększyć zainteresowanie wśród odwiedzających.

Bezpłatne wycieczki z przewodnikiem, przerywniki muzyczne czy najważniejsze eksponaty archeologiczne na wystawie tymczasowej – to oferta Muzeum na Akropolu.

Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem w każdy piątek o godzinie 18. Prowadzone w języku angielskim przez przewodnika, który opowie o eksponatach. Bezpłatny przewodnik obowiązuje przy cenie zwykłego wejścia. Czas trwania: 60 minut.

Muzeum Akropolu zaprasza również na wieczory w restauracji muzealnej. W każdy piątkowy wieczór od godziny 20. dla gości przygotowano koncerty jazzowe. Goście restauracji będą mogli zjeść kolację z widokiem na Akropol przy dźwiękach jazzu. Restauracja będzie otwarta do północy. Zaleca się wcześniejsze rezerwacje.

Steven Wilson w Atenach!

steven wilson
Na podstawie swojego albumu To the Bone, angielski muzyk Steven Wilson wystąpi w  Athens Technopolis w ramach swojej światowej trasy koncertowej. Jeden z najbardziej elektrycznych i płodnych artystów muzyki rockowej powraca do Grecji na jedną noc.

Wilson przedstawi piosenki ze swojego ostatniego albumu oraz najbardziej lubiane hity, które były już grane na poprzednich trasach koncertowych. Nie zabraknie też utworów, których fani jeszcze nie mieli okazji usłyszeć podczas tegorocznej trasy.

Steven John Wilson – brytyjski muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, wokalista I producent muzyczny. Najbardziej związany z gatunkiem progresywnego rocka.

Opr. Krzysztof Mlyczyński

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne