Strona głównaAktualnościInformacje polonijne„Młodzi Tłumacze” – konkurs dla młodzieży polonijnej

„Młodzi Tłumacze” – konkurs dla młodzieży polonijnej

Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży ASSITEJ zwraca się z gorącą prośbą do każdego, kto może pomóc w rozwijaniu idei konkursu „Młodzi Tłumacze”.

Konkurs ten organizujemy już od 2004 roku, adresowany jest do młodzieży polskiego pochodzenia (16-21 lat), mieszkający z rodzicami w różnych krajach świata poza Polską.

Dzięki tym działaniom przy Polskim Ośrodku ASSITEJ w Warszawie powstaje grupa młodych tłumaczy wywodzących się ze środowisk polonijnych. Wierzymy, że niektórzy z nich staną się tłumaczami polskiej współczesnej dramaturgii, poezji i prozy, że będą promować nasz język i naszą kulturę poza granicami Polski.

Nauczyciele szkół polonijnych – zachęcajcie swoich uczniów do nadsyłania zgłoszeń – to może być wielka szansa i wielka przygoda!

Rodzice! Być może, zaprzyjaźniając swoje dzieci z Polską dajecie im szansę głębokiego zrozumienia własnych korzeni i Was Samych.

Instytucje mogące wesprzeć konkurs „Młodzi Tłumacze”, nie żałujcie pomocy – to wspieranie najzdolniejszych, twórczych i utalentowanych ludzi. Bardzo szybko mogą okazać się potrzebni i Wam, i kulturze polskiej.

Z wyrazami szacunku

prof. Maciej Wojtyszko
Wiceprezes PO ASSITEJ

word  Karta zgłoszenia kart konkursowych

con_info  Regulamin konkursu

 Więcej informacji: www.assitej.pl

Nagrodą, dla 10-ciu najlepszych, jest nieodpłatne wzięcie udziału w warsztatach teatralno-dramaturgiczno-translatorskich, które organizujemy  w okresie letnim w okolicach Warszawy.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne