Strona głównaAktualnościWydarzeniaMiędzynarodowy Festiwal Filmowy w pięknej scenerii wyspy Syros

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w pięknej scenerii wyspy Syros

Wyspa Syros oferuje fanom filmu, rzemieślniczego piwa i morskiej bryzy mały kawałek raju tego lata.

Na Syros po raz szósty powraca bowiem Międzynarodowy Festiwal Filmowy z kolejnym świetnym programem. Wydarzeniami odbywającymi się na całej wyspie – miejsce to kamieniołom i stocznia – festiwal zaprasza widzów i filmowców na nowy rodzaj kinowej przygody.

Tegoroczny festiwal zaprezentuje szeroką gamę gatunków, od materiałów archiwalnych po filmy dokumentalne. W ramach festiwalu odbędą się również warsztaty masterclass, dyskusje i pokazy na żywo, a wszystko to skupione wokół pytania przewodniego: „Czy to prawda?”

Najważniejszym punktem festiwalu będzie pokaz filmu „Betrogen” niemieckiego filmowca Haruna Farockiego, który po raz pierwszy zostanie zaprezentowany poza granicami Niemiec. Organizatorzy złożyli także hołd zmarłemu greckiemu filmowcowi Nikosowi Panayotopoulosowi. Reżyserzy Angelos Frantzis i Eva Stefani, którzy byli blisko związani z Panayotopoulosem, zaprezentują swoją pracę „“The Color of Iris” z 1974 roku wraz z krótkim filmem Frantzisa „Nineteen”.

Uczestnicy festiwalu będą mieli także możliwość spotkania się podczas masterclass z nagradzanym portugalskim reżyserem Miguelem Gomesiem i niemieckim filmowcem eksperymentalnym Jurgenem Reble, który 17 lipca otworzy tegoroczny festiwal Z występem na żywo na centralnym placu Miaouli w stolica wyspy Ermupoli.

W tym roku festiwal będzie również dostępny dla młodszych widzów z serią projekcyjną skierowaną do dzieci i młodzieży, przygotowaną we współpracy z firmą producencką Anemos.

Szczegóły wydarzenia w linku

Opr. Monika Szarek

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne