Strona głównaAktualnościWydarzeniaMalarstwo Juliana Jakuba Ziółkowskiego w galerii DESTE w Nea Ionia

Malarstwo Juliana Jakuba Ziółkowskiego w galerii DESTE w Nea Ionia

W tym miesiącu mamy okazje obejrzeć niezmiernie interesująca wystawę „Investignations of a dog” odnoszącą się do twórczości Franza Kafki, w renomowanej galerii sztuki DESTE. Wystawa ta obiegła kilka krajów Europy, m.in. Francję, Portugalię i Włochy, a ostatnim miejscem gdzie możemy ją zobaczyć są właśnie Ateny.

Skupia prace wielu interesujących artystów z całego świata m.in. Kerstin Bratz z Niemiec i Pol Tsan z USA, jak również prace młodego, ale już cenionego w świecie polskiego artysty Juliana Jakuba Ziółkowskiego.

j_j_ziolkowskiJ. J. Ziółkowski to polski młody artysta, malarz i rysownik pochodzący z Zamościa .Ukończył krakowską ASP im. J. Matejki .Z powodzeniem prezentował swoje prace na arenie międzynarodowej ,m.in. w Szwajcarii, Anglii, Austrii czy Niemczech. Jego twórczość zaprezentowana zostanie również w nowojorskiej galerii sztuki Hauser & Wirth. Otrzymał nominację do Paszportów Polityki w 2010 roku jako autor plakatu XV Wielkanocnego Festiwalu Ludwika van Beethovena. Jeden z pierwszych malarzy najmłodszego pokolenia, który odwrócił się zarówno od pop-banalizmu jak i malarstwa „historycznego” by czerpać z tradycji m. in. nadrealizmu. Istotne w jego sztuce są relacje pomiędzy rzeczywistością obrazu, a tym, co tę rzeczywistość tworzy. Poszczególne motywy, elementy budują chaotyczny świat, w którym panuje paradoksalny porządek.

icon-calendar Wystawa będzie otwarta od 22 czerwca do 30 października 2011 r. w salach ateńskiej galerii „DESTE” w Nea Ionia, przy ulicy Filellinon 11 & E.Pappa

con_info T/f.:2102758490 śr.12.00-20.00 i sob.10.00-14.00

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne