Strona głównaAktualnościWydarzeniaKoncerty polskiego tria jazzowego Product May Contain w Grecji

Koncerty polskiego tria jazzowego Product May Contain w Grecji

Polski zespół Product May Contain, zdobywca Grand Prix 2023 w konkursie na Indywidualność Jazzową na Festiwalu Jazz nad Odrą, zagra dwa koncerty w Grecji: 31 maja, o godz. 21.00 w Atenach w ramach festiwalu Athens Jazz oraz 1 czerwca, także o godz. 21.00 w Prevezie podczas Preveza Jazz Festival.

Product May Contain to trio młodych muzyków, związanych z Akademią Muzyczną w Katowicach, których głównym celem jest tworzenie przestrzeni muzycznych, zarówno wąskich, jak i tych bardzo rozległych. W ich twórczości można doszukać się wpływów muzyki jazzowej, folkowej, ambientowej i kameralnej, współgrających z brzmieniem wibrafonu, kontrabasu i etnicznych instrumentów perkusyjnych. Z tej mozaiki wyłania się oryginalna i osobista opowieść o odnajdywaniu piękna w wieloznaczności naszych niestabilnych czasów.

Tymon Kosma – wibrafonista, student Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobył nagrody zarówno jako solista, jak i członek zespołów na wielu festiwalach i konkursach, m.in.: Young Crocus Jazz Contest (nagroda indywidualna), Junior Młyn Jazz Festival (I miejsce z zespołem Kosmonauci), Italy PAS Percussion Competition (I nagroda w kategorii wibrafonu). Indywidualne podejście do muzyki, entuzjazm i spontaniczność wyznaczają jego drogę artystyczną.

Filip Botor – kontrabasista i gitarzysta basowy młodego pokolenia, student Akademii Muzycznej w Katowicach. Zafascynowany szerokim pojęciem muzyki, różnymi tradycjami, spektrum dźwięków akustycznych i elektronicznych. Oprócz udziału w projektach Product May Contain (Kosma/Botor/Borgiel) i RGFX (Wypasek/Botor/Antoniak), realizuje się także jako sideman i kompozytor.

Mateusz Borgiel – perkusista, student Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Grając łączy możliwości brzmieniowe bębnów i instrumentów etnicznych, łącząc inwencję rytmiczną z wrażliwością na barwę. Inspiracje czerpie szczególnie z muzyki Ameryki Łacińskiej i Bliskiego Wschodu.

Projekt realizowany przy wsparciu Ambasady RP w Atenach oraz Instytutu Adama Mickiewicza.

Wstęp wolny.

Więcej informacji nt. programu festiwalu Athens Jazz: https://athensjazz.gr

Źródło: Ambasada RP w Atenach

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne