Strona głównaAktualnościWydarzeniaKoncert Michała Urbaniaka w Atenach

Koncert Michała Urbaniaka w Atenach

W dniach 3 lutego (piątek), godz. 21:00 i 4 lutego (sobota), godz.22:30 odbędzie się Koncert Michała Urbaniaka z greckim zespołem Giorgos Fakanas Group w klub Athina Live przy ul. Leoforos Poseidonos 3, Paralia Falirou-Moschatou

con_info tel: 210-4813605, 210-4819355

icon-coin Bilety w cenie 20 euro, zniżki dla grup

Jedna z największych gwiazd polskiego i światowego jazzu, Michał Urbaniak, przybywa po raz pierwszy do Grecji, na wspólny koncert z zespołem Giorgosa Fakanasa. Urbaniak, jako wszechstronny talent muzyczny, oprócz charakterystycznych dla niego elektrycznych skrzypiec, osiągnął wirtuozerię również w grze na saksofonie i wielu innych instrumentach.
Urodził się w Polsce, a żyjąc w Nowym Jorku do 1973, stał się znany po nagraniu albumu Tutu z niepowtarzalnym Milesem Davisem. Od tamtego czasu stale współpracuje z największymi gwiazdami światowej sceny muzycznej, wśród których pojawiają się nazwiska takie jak: Quincy Jones, Billy Cobham, Stephane Grappelli, Joe Zawinul, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Kenny Garett, George Benson, Marcus Miller, Jaco Pastorius, Toots Thielmans, Kenny Kirkland, Larry Coryell, Lenny White, czy Alphonze Muzon. Pomijając niesamowitą współpracę z gigantami jazzu, został nagrodzony każdym możliwym międzynarodowym wyróżnieniem w dziedzinie muzyki współczesnej.

Stworzył niezliczoną ilość własnych projektów (Jazz Legends, Fusion, Urbanator i inne), w których dał wyraz swemu pionierskiemu graniu. Jego nowatorstwo zdaje się przede wszystkim opierać na pięciostrunowym syntezatorze skrzypcowym, z którym pojawia się zawsze na koncertach na żywo, i który zwykł nazywać „gadającymi skrzypcami”.

Ten twórczy muzyk i aranżer przybywa do Grecji, aby połączyć swoje kompozycje z kreatywnym graniem Giorgosa Fakanasa i razem przedstawić je ateńskiej publiczności podczas dwóch niepowtarzalnych koncertów.

Występują:
Michał Urbaniak (skrzypce elektryczne)
Takis Paterlis (saksofon)
Antonis Andreou (puzon)
Dimitris Sevdalis (klawisze)
Panos Vasilopoulos (perkusja)
Giorgos Fakanas (bas)

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne