Strona głównaAktualnościWydarzeniaGreckie muzea świętują sierpniową pełnię księżyca

Greckie muzea świętują sierpniową pełnię księżyca

Muzeum Akropolu, Narodowe Muzeum Archeologiczne i Muzeum Kultury Bizantyjskiej w Salonikach to tylko niektóre z greckich muzeów świętujących sierpniową pełnię księżyca w piątek 12 sierpnia.

Wybrane wydarzenia

Na dziedzińcu Muzeum Akropolu, o godz. 21:00, bank Hellenic Air Force wykona greckie i zagraniczne pieśni o księżycu. Członkowie zespołu, w skład którego wchodzą profesjonalni muzycy, będą grać akompaniament dla dwóch, greckich piosenkarzy. Wejście do muzeum będzie bezpłatne w piątek od godziny 21:00, a restauracja pozostanie otwarta do północy (rezerwacje w restauracji pod numerem 210 9000915).

Do Narodowego Muzeum Archeologicznego wstęp będzie bezpłatny w godzinach od 20:00 do 23:30. Zapewnione zostanie zwiedzanie muzeum, a o 20:30 i 21:30 odbędą się prelekcje kuratorów.

W Muzeum Kultury Bizantyjskiej o 21:00 odbędzie się koncert trzech muzyków, wykonujących remiksy tradycyjnych pieśni z Krety, Azji Mniejszej i Tracji, a także utwory Domeniconiego, Yilmaza i Dyensa. Wstęp do muzeum będzie bezpłatny od 18:00 do 21:00.

Ministerstwo Kultury opublikowało harmonogram zajęć na 12 sierpnia w miejscach archeologicznych i historycznych, w tym także w muzeach, spośród których większość będzie dostępna dla publiczności za darmo. Wydarzenia dodatkowe odbędą się również 11, 13, 19, 20 i 27 sierpnia. W programie przewidywane są głównie koncerty, a także spektakle, recitale taneczne, recitale poetyckie, obserwacje gwiazd i wycieczki.

Tegorocznym tematem przewodnim jest Katastrofa w Azji Mniejszej, exodus Greków i piętno, jakie wydarzenie to pozostawiło na zbiorowej pamięci narodowej – z tego względu na plakacie promującym tę okazję znajduje się fotografia Boissonnas z 1919 roku.

pdfProgram pełni księżyca

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne