Strona głównaAktualnościWydarzeniaGrecka Narodowa Organizacja Turystyki wspiera festiwale kulinarne na terenie całej Grecji

Grecka Narodowa Organizacja Turystyki wspiera festiwale kulinarne na terenie całej Grecji

Grecka Narodowa Organizacja Turystyki (GNTO) ogłosiła, że będzie wspierać i promować cztery wiodące greckie wydarzenia gastronomiczne, które odbędą się w tym miesiącu.

GNTO umieściła promocję greckiej kuchni i tradycji kulinarnych wysoko na liście priorytetów i zamierza uczynić z nich integralną część doświadczeń turystycznych w tym kraju. Organizacja będzie sponsorować „1st Elia Lesvos ConFest”, „Piraeus Taste Festival – Seafood and More”, „Feta and Gastronomy – Elassona 2022 Festival” i „Heraklion Gastronomy Days 2022” – wszystkie wydarzenia prezentujące greckie produkty spożywcze.

ELIA Lesvos Confest

W dniach 23-25 września w Teatrze Miejskim w Mytilini odbędzie się „ELIA Lesvos Confest”, pierwsza impreza poświęcona oliwce, której tematem przewodnim będzie ta roślina oraz doświadczenia gastroturystyczne związane z oliwką i oliwą.

„Piraeus Taste Festival-Seafood and More”

W najbliższy weekend (23-25 września) w całym Pireusie odbędzie się „Piraeus Taste Festival-Seafood and More” z degustacjami, koncertami i projekcjami, których celem jest pokazanie największego portu w kraju.

Feta i Gastronomia – Elassona 2022 Festival

W ten sam weekend (23-25 września) w Elassonie u stóp Olimpu odbędzie się również „Feta i Gastronomia – Elassona 2022 Festival”, podczas którego zaprezentowany zostanie najsłynniejszy produkt regionu: ser feta.

Heraklion Gastronomy Days

“Heraklion Gastronomy Days”odbędzie się w dniach 23-27 września w weneckiej twierdzy kreteńskiego miasta i będzie prezentować wieloletnie kreteńskie tradycje kulinarne, produkty i przepisy. Nagradzani greccy szefowie kuchni zaprezentują kreteńską kuchnię w najlepszym wydaniu. Celem imprezy jest wpisanie Heraklionu na listę Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie gastronomii – zapoczątkowana w 2004 roku sieć Miast Kreatywnych UNESCO ma na celu wspieranie współpracy między miastami na całym świecie poprzez kreatywność w takich dziedzinach jak rzemiosło i sztuka ludowa, design, kino, gastronomia, literatura, media i muzyka. Do tej pory, Saloniki są jedynym greckim miastem włączonym do sieci.

Marzena Mavridis

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne