Strona głównaAktualnościWydarzeniaFilm Małgośki Szumowskiej pt. “W imię…” w Atenach

Film Małgośki Szumowskiej pt. “W imię…” w Atenach

W poniedziałek, 23.09. o godzinie 22:30 w kinie Danaos (sala 1), ul. Kifisias 109, róg Panormou w ramach 19. Athens Film Festival „Nichtes premieras”, odbędzie się projekcja najnowszego obrazu Małgośki Szumowskiej pt. „W imię…”.

Film autorki wielokrotnie nagradzanych „33 scen z życia” i głośnego „Sponsoringu”, to historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Poruszająca opowieść o człowieku uwikłanym w intymny dramat.
Ksiądz Adam obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.
Scenariusz filmu napisali wspólnie Małgorzata Szumowska i Michał Englert, który również jest autorem zdjęć. W filmie „W imię…” obok Andrzeja Chyry i Mateusza Kościukiewicza zagrali m.in. Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Tomasz Schuchardt, Maria Maj, Olgierd Łukaszewicz oraz aktorzy amatorzy.

Więcej informacji: www.aiff.gr

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne