Strona głównaAktualnościGrecjaFestiwal Gaia 2023 świętuje kulturę Attyki

Festiwal Gaia 2023 świętuje kulturę Attyki

Attica Gaia Festival 2023 – New Thesmoforia, święto ziemi attyckiej i punkt spotkań między kulturą, turystyką i sektorem podstawowym, odbędzie się w tym roku w dniach 16-24 września.

Festiwal, będący inicjatywą regionu Attyki, organizowany jest przez agencję rozwoju New Metropolitan Attica S.A. Attica DMMO, pod auspicjami Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej (GNTO).

„Festiwal połączy sektor produkcji podstawowej z kulturą i turystyką, podkreśli produkty, potencjał i kulturę Attyki… Jest to pionierska inicjatywa mająca na celu dalsze zwiększenie ekstrawersji produktów Attyki, stanowiąc tym samym cenne dziedzictwo” – powiedział gubernator Attyki George Patoulis.

Nazwa festiwalu pochodzi od starożytnego greckiego święta Tesmoforie, które było świętem płodności ziemi i kobiet.

Attica Gaia Festival 2023 – New Thesmoforia odbędzie się w różnych lokalizacjach w całej Attyce, w tym w Attiko Parko, Antonis Tritsis Park, Pedio of Areos, Alimos (Riwiera Ateńska), Kerameikos i Keratsini.

„Zainspirowany grecką historią i tradycją, festiwal ten ma stać się świętem siły kultury, autentyczności naszych lokalnych społeczności i naszych lokalnych produktów, dodatkowo wspierając filary zrównoważonego, rentownego modelu rozwoju turystyki, który szanuje środowisko, kulturę i jakość życia lokalnych mieszkańców” – powiedziała prezes GNTO Angela Gerekou.

Niektóre z wydarzeń, które odbędą się podczas festiwalu:

– symfoniczna choreografia audiowizualna pod tytułem ‘‘Thesmoforia Dance: An Ode to Earth”
– warsztaty edukacyjne i doświadczalne na temat zrównoważonego rozwoju w sektorze rolno-spożywczym
– warsztaty naukowe na temat ‘‘Ziemia Attyki i jej produkty: środowisko i kryzys klimatyczny, perspektywy’’
– wydarzenie muzyczne i taneczne zatytułowane ‘‘Tradition & Attica Land’’
– zaserwowanie ‘‘greckiego śniadania’’ dziennikarzom i profesjonalistom z branży turystycznej i gastronomicznej
– Projekt Physis Gaia, teatralna, muzyczna i rozrywkowa narracja
– Attica Molecular Mixology w Momix Bar, gdzie profesjonaliści z dziedziny gastronomii, cukiernictwa i barmaństwa będą mieli okazję uczestniczyć w oryginalnym doświadczeniu miksologicznym z tworzeniem oryginalnych koktajli molekularnych zaprojektowanych wyłącznie z produktów z Attyki.

Więcej informacji na stronie: www.thesmoforia.gr

opr. Krzysztof Drobiński

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne