Strona głównaAktualnościGrecjaECOWEEK 2021 na Eginie: Działania na rzecz historii, turystyki i zrównoważonego projektowania

ECOWEEK 2021 na Eginie: Działania na rzecz historii, turystyki i zrównoważonego projektowania

ECOWEEK, organizacja non-profit zajmująca się promowaniem zrównoważenia środowiskowego, ogłosiła, że ​​ impreza w 2021 r. będzie miała formę hybrydową i obejmie szereg działań online na greckiej wyspie Egina w dniach 29 sierpnia – 4 września.

Organizacja zaprasza młodych architektów i projektantów na wyjątkową serię warsztatów projektowych, wykładów, filmów i dyskusji z udziałem społeczeństwa na temat architektury, zrównoważonego projektowania, historii i turystyki.

Sesje wykładowe i warsztaty ECOWEEK są krótkie, zorientowane na rozwiązania, skondensowane i wysoce skuteczne w dostarczaniu młodym architektom i projektantom mocnych podstaw do zapoznania się z zasadami zrównoważonego projektowania budynków.

Eksperci, architekci i projektanci z Grecji, Europy i Stanów Zjednoczonych podzielą się swoją wiedzą na temat innowacji młodzieżowych, projektowania społecznego i zrównoważonego, tworzenia miejsc i udziału społeczeństwa w wykładach online w poniedziałek 30 sierpnia. Następnie warsztaty projektowania online – prawdziwe projekty w lokalizacjach na Eginie, prowadzone przez doświadczonych architektów i projektantów z Grecji i zagranicy. Obejmą one różne obszary, od tworzenia miejsc i drukowania 3D, po zrównoważone projektowanie spa w łaźniach termalnych i udział społeczeństwa w zrównoważonej turystyce oraz zrównoważonych praktykach z lokalnymi firmami i mieszkańcami.

Eksperci z Grecji i Europy dołączą do ECOWEEK podczas imprez plenerowych w wybranych historycznych lokalizacjach na Eginie:

– zwiedzanie lokalnej architektury z architektem Anastasis Papadakis
– sesja szkicowania z architektem Eliasem Messinasem
– pokaz filmu „The Human Scale” Andreasa Dalsgaarda z udziałem Jana Gehla i jego 40-letniej przełomowej pracy nad miastami i przestrzeniami publicznymi w Europie, USA, Indiach i Chinach.

Po za tym odbędzie się prezentacja międzynarodowego konkursu Marbles of the Partenon. Zaproszenie powstało z inicjatywy ECOWEEK i PAREMVASI, których celem jest zrównoważone rozwiązanie.

Ponadto na ECOWEEK po raz pierwszy w Grecji odbędzie się koncert zespołu Recycling Band, grupy utalentowanych muzyków z Polski, którzy mają wyjątkową tajemnicę: ich instrumenty zbudowane są z tworzyw z recyklingu! Uczestnicy ECOWEEK 2021 mogą dowiedzieć się, jak tworzyć wysokiej jakości instrumenty z materiałów odpadowych.

„Przesłanie, które ECOWEEK wnosi do Eginy, to przesłanie o zrównoważonym rozwoju i innowacyjności” – mówi Elias Messinas, założyciel i prezes ECOWEEK.

„Na Eginie zajmiemy się ochroną dziedzictwa historycznego, eksploracją zasobów naturalnych, które mogą przyciągać turystykę i wspierać lokalną gospodarkę, a także zaangażujemy lokalną społeczność i przedsiębiorstwa w wezwanie do innowacji w zakresie zrównoważonego projektowania i praktyk na rzecz zerowego zanieczyszczenia”.

Wszystkie zajęcia na miejscu są otwarte i bezpłatne dla publiczności. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Wydarzenia odbędą się zgodnie z wytycznymi i ograniczeniami Covid-19 określonymi przez rząd grecki.

Więcej szczegółów oraz formularz rejestracyjny znajduje sie na stronie https://www.ecoweek2021.org/.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne