Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiDzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. Zygmunta Mineyki w Atenach

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół im. Zygmunta Mineyki w Atenach

Jak co roku w Zespole Szkół im. Zygmunta Mineyki w Atenach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, potocznie zwana Dniem Nauczyciela.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Święto jest okazją do nagradzania wyróżniających się nauczycieli i pracowników niepedagogicznych.

szkola1

Uroczystość uświetnili swoją obecnością członkowie Rady Rodziców Nauczania Uzupełniającego. Dzieci zarówno w piątek jak i sobotę przygotowały przedstawienie dla swoich nauczycieli, recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, które wcześniej przygotowały. Atrakcją programu, były zadania przygotowane dla opiekunów przez uczniów.

szkola2

Pedagodzy po występach otrzymali kwiaty, w ramach podziękowań za pracę i trud, który wkładają w wychowanie i nauczanie, każdego dnia. Urozmaiceniem i dodatkową atrakcją wydarzenia było serwowanie pysznych hot-dogów, oraz donatów. Dzieci na przerwie chętnie przychodziły do sklepiku stworzonego specjalnie pod tę okazję.

Dzień minął w radosnej atmosferze, można było zauważyć jak młode pokolenia potrafią uszanować prace dorosłych i odwdzięczyć się za nią. Grono pedagogiczne kształtuje przyszłość swoich wychowanków od najmłodszych lat, uczniowie dzięki nim mogą szukać własnej drogi i lepiej zrozumieć samego siebie.

Wszystkim nauczycielom, życzymy wytrwałości, cierpliwości oraz jak największej ilości sukcesów swoich podopiecznych. Trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne, aby podziękować Wam za Waszą pracę i poświęcenie. Składamy gorące życzenia wszystkim i każdemu z osobna.

Paula Michalak

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne