Strona głównaAktualnościWydarzeniaDni Nauki Polskiej w Grecji

Dni Nauki Polskiej w Grecji

W terminie 18-21 marca 2019 r. odbędą się Dni Nauki Polskiej w Grecji. Projekt ma na celu wzmocnić promocję współpracy międzyuczelnianej między oboma krajami w obszarze akademickim i badawczo-naukowym. Jest to również szansa na promocję polskiego potencjału akademickiego, a także możliwość promocji i prezentacji polskiej oferty studiów dla uczniów i studentów z Grecji.

W ramach Dni Nauki Polskiej zaplanowano zarówno spotkania z władzami i pracownikami naukowymi uczelni, instytutów badawczych, jak również uczniami i studentami szukającymi oferty zagranicznych studiów.

Harmonogram:
◦18 marca 2019 (poniedziałek)

◦10.00-18.00 – Dedykowane spotkania w instytucjach i clustrach badawczych, ośrodkach naukowych (National Hellenic Research Foundation, Research Centre for Nuclear Research „Demokritos”, Centre for Research and Technology-Hellas [CERTH], Corallia oraz na Politechnice Ateńskiej)

19 marca 2019 (wtorek)
◦10.00-18.00 – Prezentacja polskich uczelni przy stoiskach na National Kapodistrian University of Athens oraz na Politechnice Ateńskiej

◦19.00-21.00 – Seminarium nt. polskiej oferty współpracy naukowej na National Kapodistrian University of Athens; prezentacje wybranych polskich ośrodków badawczych

20 marca 2019 roku (środa)
9.00-14.00 – Przejazd z Aten do Salonik

15.00-18.00 – Spotkania dedykowane w instytucjach naukowych w Salonikach (Chemical Process & Energy Resources Institute, American College of Thessaloniki)

19.00-21.00 – Spotkanie z rektorem i władzami Uniwersytetu Arystotelesa w Salonikach

21 marca 2019 roku (czwartek)
10.00-18.00 – Prezentacja polskich uczelni na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach, spotkania ze studentami uczelni oraz licealistami z Salonik, spotkania dedykowane z pracownikami naukowymi z uczelni z Salonik

18.00-21.00 – Spotkanie z władzami regionu Macedonii Centralnej i innymi instytucjami badawczo-naukowymi z Salonik i Macedonii Centralnej

Wydarzenie organizowane jest przy wspólnym zaangażowaniu i współpracy Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA), Ambasady RP w Atenach, Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej Republiki Greckiej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają we własnym zakresie koszty podróży, diet i noclegów.

Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu z koordynatorem wyjazdu ze strony NAWA, Michałem Kaczmarkiem z Pionu Komunikacji i Promocji (michal.kaczmarek@nawa.gov.pl )

Wydarzenie jest elementem obchodów 100 rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Rzeczpospolitą Polską i Republiką Grecką.

Ambasada RP w Atenach

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne