Koncerty, występy muzyczne i sztuki teatralne dla dzieci i dorosłych będą gościć latem na placach, w parkach i teatrach Aten, wstęp wolny. 73 wydarzenia będą odbywać się w 17 dzielnicach Aten od 18 czerwca do 31 lipca.
„W tych czasach szczególnie potrzebujemy kultury. Potrzebujemy wyjść, spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi oraz dobrze się bawić w parkach, teatrach i na placach naszych dzielnic. To właśnie próbujemy osiągnąć dzięki naszemu nowegmu programowi „Całe Ateny jedną sceną”, równocześnie wspierając artystów i pracowników kultury. Życzę wszystkim wspaniałych, niezapomnianych ateńskich wakacji z kulturą i sztuką”, skomentował prezydent Aten Kostas Bakojianis (Κώστας Μπακογιάννης).
Wszelkie informacje o wydarzeniach można znaleźć na stronie https://cultureisathens.gr/ lub darmowej aplikacji Culture Is Athens.
opr. Anna Lica