Bal karnawałowy dla dzieci w Atenach

Karnawał to wspaniały czas na organizowanie różnorodnych imprez i uroczystości nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci. Zgodnie z tradycją dnia 16 lutego 2014 w sali teatralnej polskiego kościoła przy ul. Michail Voda 28 odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci zorganizowany przez Radę Rodziców nauczania uzupełniającego.

Ku miłemu zaskoczeniu organizatorów przybyli licznie nie tylko dzieci i młodzież, ale również ich rodzice oraz grono pedagogiczne. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Pomysłowość dzieci i rodziców w wyborze strojów była ogromna.

Na balu, więc obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy żołnierzy – komandosów, pojawiły się postaci z ulubionych bajek, takie jak: Czerwony Kapturek, Spajderman, Batman i wiele innych. Mimo dużej różnorodności bohaterów, wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach karnawałowej muzyki.

karnawal dzieci2 karnawal dzieci4 karnawal zabawa3

Podczas wesołej zabawy przy muzyce nie zabrakło również konkursów, w których z ochotą wszyscy uczestniczyli. Było radośnie, kolorowo i zabawnie. Wybrano również Królową i Króla Balu oraz Najlepszą Tancerkę i Tancerza. Zwycięscy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci deskorolki i mp3 ufundowane przez Radę Rodziców.

karnawal dzieci3 karnawal zabawa karnawal zabawa2

Z całą pewnością największą niespodzianką i atrakcją balu był bardzo ciekawy i zabawny występ magika, który wprowadził dzieci w świat iluzji, magii, czarów i fantazji.

karnawal magik1 karnawal magik3 karnawal magik2

Skupił on sobie uwagę zarówno dzieci jak i dorosłych, a do swoich sztuczek i czarów zapraszał, co poniektórych widzów, co było dla nich niewątpliwie wielkim przeżyciem.

karnawal magik6

karnawal magik5

karnawal magik4

Przez całe przedstawienie na buziach widzów malował się uśmiech i słychać było długie „łaaaaał” oraz oklaski.

Podczas zabawy dzieciom zapewniono poczęstunek napoje i słodkości. Natomiast przybyli goście mogli zakupić ciepły posiłek (parowka na gorąco, bigos, krokiety z barszczem), przygotowane przez Radę Rodziców.

Dodatkową atrakcją balu było spotkanie z panem Wojciechem Rutkowskim dwukrotnym mistrzem Polski w boksie. Pan Wojciech zaprezentował dzieciom m.in. techniki poruszania się na ringu, zadawania ciosów i obron przed nimi.

karnawal rutkowski

karnawal rutkowski1

karnawal rutkowski2

Dzieci niezwykle wcieliły się w role pięściarzy i ambitnie naśladowały ruchy mistrza boksu. W konkursie o najlepszego pięściarza trzy pierwsze wygrane otrzymały bezpłatne treningi w polskim klubie bokserskim Spartakus w dzielnicy Agios Dimitrios. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało broszurkę informacyjną o technice boksu z dedykacją mistrza.

karnawal autograf1

karnawal autograf4

karnawal autograf3

Do ostatniej piosenki bawiły się nie tylko dzieci, ale także ich rodzice. Wspólna zabawa przysporzyła wiele radości i uśmiechu. Tak dobrej zabawy dzieci na pewno nie zapomną przez długi czas. Pozostałe wspomnienia będą wszystkim towarzyszyć do kolejnego karnawału. 

karnawal rodzice3

karnawal rodzice

karnawal rodzice1

Niewątpliwie przygotowania do tej corocznej imprezy trwały kilka dni. Wymagało to wiele i całkowicie bezinteresownego wysiłku ze strony Rady Rodziców nauczania uzupełniającego. Dekoracja sali, rozstawianie sprzętu muzycznego, przygotowanie poczęstunku, ciepłych potraw, a wszystko po to, żeby nadać klimat wspaniałej zabawie. To już kolejny raz Panie z Rady Rodziców stanęły na wysokości zadania.

karnawal poczestunek2

karnawal poczestunek1

karnawal poczestunek

Wszyscy mamy cichą nadzieję, że nie było to ostatnie tak udane wspólne spotkanie.

Tekst i zdjecia:
Marzena Mavridis

 

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne