Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiAmbasada RP w Atenach na Dniu Europy w Nafplio

Ambasada RP w Atenach na Dniu Europy w Nafplio

Ambasada RP w Atenach wzięła udział w Dniach Europejskich, będących inicjatywą Delegatury Komisji Europejskiej w Atenach oraz Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Atenach. Obchody Dni Europejskich odbyły się dnia 19 maja br. w pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego – Nafplio.

Celem wydarzenia było przybliżenie poszczególnych krajów członkowskich UE i problematyki integracji europejskiej lokalnej społeczności. W trakcie Dni Europejskich zaprezentowało się w sumie 10 ambasad. Na polskim stoisku można było zapoznać się z szeroką gamą materiałów promocyjnych związanych ze Stuleciem Odzyskania Niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską, możliwością podjęcia studiów na polskich uczelniach przez studentów zagranicznych czy promujących Polskę pod kątem kultury i turystyki. Na stoisku nie zabrakło także promocji sektora spożywczego, w ramach której można było degustować produkty spożywcze pochodzące od polskich przedsiębiorców. Atrakcją były także warsztaty akwareli i grafiki, które zorganizowali studenci łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, przebywający w Grecji na warsztatach zorganizowanych we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Atenach.

nafplio de

Polskie stoisko odwiedziło kilkuset uczestników, w tym także przedstawiciele Polonii zamieszkującej w regionie Peloponezu. Wydarzenie stanowiło doskonałą okazję do promocji Polski i podkreślenia naszej roli jako kraju silnie związanego z wartościami europejskimi i zaangażowanego w działania w UE. Relację z wydarzenia można było na bieżąco śledzić w mediach społecznościowych Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Grecji, jak również w lokalnych mediach.

nafplio de1

Polskie stoisko w trakcie Dni Europejskich było kolejnym wydarzeniem organizowanym przez Ambasadę RP w Atenach w rakach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ambasada RP w Atenach składa serdeczne podziękowania organizatorom Dni Europejskich w Nafplio, jak również polskim podmiotom i instytucjom, które włączyły się w przygotowanie ciekawego stoiska o Polsce.

Tekst i zdjęcia pochodzą ze strony Ambasada RP w Atenach

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne