Strona głównaAktualnościWydarzenia27. Międzynarodowe Targi Agrotica z polskim akcentem

27. Międzynarodowe Targi Agrotica z polskim akcentem

Agrotica  to największe w Grecji targi rolnicze, które rozpoczynają się w czwartek, 1 lutego w Międzynarodowym Centrum Wystawowym HELEXPO w Salonikach i potrwają do niedzieli. Swoją ofertę prezentuje 1950 wystawców z 45 krajów.

Targi Agrotica to największe wydarzenie sektora rolnego na Bałkanach i południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Organizowane są od 1985 roku przez Międzynarodowe Centrum Wystawowe HELEXPO w Salonikach i stanowią jedne z pierwszych targów rolniczych w Europie. Są źródłem najnowszych rozwiązań dla rolników oraz osób związanych z branżą rolną a także prezentują  przegląd rynku maszyn i urządzeń rolniczych. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostaną środki do produkcji rolniczej m. in.: nawozy, środki ochrony roślin, pasze przemysłowe oraz kwalifikowany materiał.

Na targach nie zabraknie również polskiego akcentu.  Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach zorganizował misję gospodarczą firm polskich. W tym celu zostało utworzone stoisko (2nd pavilion, 2nd floor. Stand 2c) promocyjno-informacyjne, na które serdecznie chce wszystkich zaprosić. Na stoisku pracownicy WPHI zapewniają  wszelką pomoc związaną z pobytem jak i podczas rozmów biznesowych.

Jest to doskonała  okazja do promocji nie tylko polskich producentów sprzętu oraz maszyn rolniczych ale i do rozmów z greckimi przedsiębiorcami.

Targi Agrotica to również miejsce biznesowych spotkań, głównie greckich producentów z szeroko rozumianej branży rolno-spożywczej z krajowymi i zagranicznymi partnerami. Pomagają w tym sesje B2B, liczne konferencje i fora. 

tekst: Marzena Mavridis

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne