Jolanta Kuderska

Pani Jolanta Kuderska jest z wykształcenia architektem.

Przez 6 lat po studiach pracowała jako pracownik naukowy na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej w Białymstoku i rok w biurze projektowym.

Od prawie 15 lat mieszka w Grecji i zajmuje się pisaniem ikon, wypiekaniem szkła, wyrobem witraży, mozaiką i biżuterią.

Kończy tu kursy ikonograficzne w Athens College-Psychico College pod kierunkiem Anthi Valsamaki i w YMCA pod kierunkiem Areti Floka i Georgios’a Barounis’a, jak również kursy mozaiki pod kierunkiem Ranii Kapeliari, kursy witrażu i fused glass(wypalania szkła)pod kierunkiem Lei Rousopoulou, a biżuterii srebrnej pod kierunkiem Dymitris’a Nikolaidis’a.

Pani Jola brała udział w wystawach zbiorowych w Athens College i YMCA, EZart Studio, a w 2001r za mozaikę bizantyjską „Matka Boska” otrzymuję wyróżnienie Związku Literackiego „PARNASSOS” na „XXI”(KA) Ogólnogreckiej Wystawie Artystycznej w Atenach.

W lipcu 2007r., wystawa prac w B.R.H przy Ambasadzie Polskiej w Atenach.W roku 2003, jedna z jej prac mozaikowych, zostaje opublikowana w książce Rani Kapeliari «Λεπτές αποχρώσεις από πέτρα» („Lekkie odcienie kamienia”) Wydawnictwa ION 2003.Niektóre ikony , wyroby witrażowe i fused glass znalazło „dom” poza Polską, m in.: w USA, we Francji, na Mauritiusie i w Grecji oczywiście.

Poprzedni artykułIwona Glinka
Następny artykułJacek Skaza