Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiZimowa wycieczka uczniów polskiej szkoły do ośrodka narciarskiego Menalo

Zimowa wycieczka uczniów polskiej szkoły do ośrodka narciarskiego Menalo

10 lutego uczniowie Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach, wybrali się na zimową wycieczkę do ośrodka narciarskiego Menalo, która była nagrodą w konkursie kolęd polskich, sponsorowaną przez polską ambasadę w Atenach.

W górach panowała piękna słoneczna pogoda, więc warunki do zjeżdżania na sankach i szusowania na stoku były wyśmienite. Jest to najlepszy dowód na to, że w Grecji – choć słynnie ona z pięknych plaż, morza i słonecznej pogody – znaleźć można również miejsca, w których oddamy się zimowemu szaleństwu.

zima balwan zima sanki1 zima balwan1

Większość uczniów – pod opieką nauczycieli i rodziców – wybrało pierwszą formę aktywności. Po pobraniu sprzętu udali się oni na miejsce przeznaczone do zjazdu. Prawie każde dziecko zaliczyło wywrotkę, a niektórzy nawet przewracali się specjalnie, by wpaść w puszystą, śnieżną pierzynę. Śmiech i radosne okrzyki rozbrzmiewały dookoła. Dzieci bawiły się bardzo wesoło – rzucały się śnieżkami, robiły śniegowe orły i anioły, lepiły bałwany i śniegowe stwory.

zima sanki zima balwan5 zima balwan3

Starsi uczniowie mieli możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego i spróbowania swoich sił na stoku. Uczniowie, którzy nie mieli nigdy styczności z taką formą zimowego szaleństwa, pierwsze kroki stawiać mogli na małym wyciągu . Ci natomiast, którzy opanowali podstawy jazdy na nartach i snowboardzie, mogli doskonalić swoje umiejętności, korzystając z głównego wyciągu. Choć wielu z nich po raz pierwszy miało na nogach snowboard, z jazdą poradzili sobie bez zarzutów.

zima narty3 zima narty2 zima narty4

Po kilkugodzinnej zabawie na śniegu i zjazdach na nartach, wszyscy uczniowie udali się na pieczone kiełbaski z grilla i ciepły sok malinowy, które ufundowała Rada Rodziców nauczania uzupełniającego.

zima 1

Przyjazny stok z dobrymi warunkami narciarskimi oraz specyficzna atmosfera zabawy na śniegu, czas spędzony z rówieśnikami i wspólny posiłek sprawiły, że dzień ten możemy zaliczyć do bardzo udanych.

Uczniowie – zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi – bezpiecznie wrócili do domu i z utęsknieniem oczekują kolejnej wyprawy.

test: Marzena Mavridis
zdjęcia: Rodzice uczniów ZS

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne