Strona głównaAktualnościGrecjaWrześniowe festiwale muzyczne i kulturalne w Grecji

Wrześniowe festiwale muzyczne i kulturalne w Grecji

Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna (GNTO) wspiera trzy wydarzenia kulturalne, które odbędą się we wrześniu w Atenach oraz na greckich wyspach Korfu i Chios.

Działania organizacji obejmują Festiwal Pięciu Kontynentów, który odbędzie się w Parku Veikou w Galatsi w Atenach, a także Międzynarodowy Festiwal Miasta Korfu i Średniowieczny Festiwal Chios.

Festiwal Pięciu Kontynentów

Wejście do parku Veikou w Galatsi w Atenach

Organizowany przez Klub UNESCO Pireusu i Wysp IV Festiwal Pięciu Kontynentów odbędzie się w dniach 1-4 września. To coroczne święto obyczajów, tradycji, dźwięków, smaków i kultur wielu różnych krajów Europy, Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej.

W tym roku na festiwalu gościć będą stowarzyszenia kulturalne z Rumunii, Gruzji, Egiptu, Czech, Bułgarii, Mołdawii, Zambii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Indii i Armenii.

Wstęp jest darmowy.

Średniowieczny Festiwal Chios

Średniowieczny Festiwal Chios odbędzie się w zamku Chios i Mastichochoria w dniach 2-4 września.

Festiwal obejmie szereg oryginalnych wydarzeń artystycznych, które mają na celu inspirować i bawić, ale także prezentować piękno, architekturę i zabytki Chios.
Pierwszy dzień festiwalu odbędzie się na placu zamkowym, gdzie będzie miał miejsce specjalny spektakl wizualny, łączący muzykę, poezję i rozrywkę z odniesieniami historycznymi.

Drugiego dnia festiwalu odbędą się wykłady artysty, Ioannisa Metzikofa oraz otwarcie wystawy kostiumów Metzikofa.

Ponadto na placu Olympion i Meston odbędzie się wyjątkowe widowisko z udziałem rycerzy, księżniczek i szermierzy. Następnie będzie miała miejsce uroczystość z udziałem lokalnych artystów i tradycyjnych zespołów.

Międzynarodowy Festiwal Miasta Korfu

fot. Visit Greece / M. Mitzithropoulos

GNTO wspiera również Międzynarodowy Festiwal Miasta Korfu, który odbywa się w różnych miejscach na wyspie.

Od września na starym mieście Korfu, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO oraz w neoklasycystycznej willi Mon Repos odbędą się wydarzenia kulturalne.

Festiwalowe wydarzenia w latach 2022 i 2023 zostaną podzielone na sześć kategorii:
– sztuki widowiskowe (taniec i teatr),
– sztuki wizualne (malarstwo, rzeźba i fotografia)
– muzyka (koncerty)
– literatura (poezja)
– gastronomia
– sztuki audiowizualne

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne