Strona głównaAktualnościInformacje polonijneV. Olimpiada Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą

V. Olimpiada Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą

28 listopada 2020 r. rozpocznie się pierwszy z trzech etapów 5. edycji Olimpiady Historii Polski dla Polonii i Polaków za granicą 2020/2021 pt. „W drodze do Niepodległości”.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 37 Szkolnych Komisji z 17 krajów. W konkursie weźmie udział polonijna młodzież pochodząca z Europy, Azji, Ameryki Północnej i Kanady. Po raz pierwszy podczas tej edycji egzaminy w ramach pierwszego etapu odbędą się on-line.

Projekt skierowany jest do polskiej młodzieży szkolnej zamieszkałej i uczącej się poza granicami Polski. Celem Olimpiady jest popularyzacja wiedzy o historii Polski, rozwijanie umacnianie świadomości historycznej młodzieży i wspieranie polskiej tożsamości za granicą. W dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 1500 uczestników.

Olimpiada Historii Polski to inicjatywa Polskiego Towarzystwa Historycznego organizowana przez Fundację Wolność i Demokracja. Stałymi partnerami Olimpiady są: Departament Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą oraz Instytut Pamięci Narodowej. Projekt jest współfinansowany przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą.

Nagrodą główną dla grupy laureatów Olimpiady Historii Polski są indeksy na polskie uniwersytety państwowe. Dodatkowo, dla uczestników III etapu przewidziane są nagrody rzeczowe, w tym kilkudniowy pobyt w Polsce.

Więcej informacji na temat Olimpiady znajduje się w serwisie internetowym Fundacji Wolność i Demokracja: https://wid.org.pl/olimpiada-historii-polski/.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne