Trwają prace nad nowym, wielofunkcyjnym, lususowym obiektem hotelarskim w stolicy Grecji. Swoje drzwi przed pierwszymi gośćmi ma otworzyć w 2025 roku. Kiedyś w tym miejscu stał legendarny hotel Hilton Athens.
Z budżetem wynoszącym ponad 275 mln euro, projekt Conrad (the Conrad project) będzie obejmował Conrad Hotels & Resorts, rezydencje Conrad i rezydencje Waldorf Astoria, lifestylowy klub członkowski, lokale kulinarne i rozrywkowe, wyselekcjonowane sklepy, a także rekreację i odnowę biologiczną.
Podczas przeglądu, czterech artystów graffiti weźmie udział w wystawie „Space Between” na której pokazane zostaną prace artystyczne na ogrodzeniu budowlanym otaczającym plac budowy. Instalacja artystyczna, nadzorowana przez dwukrotnie nominowanego do Oscara i nagrody BAFTA dyrektora kreatywnego Phedona Papamichaela, będzie zawierać czarno-białe fotografie z lat 60. i 70., zdjęcia z poprzednich dekad, dzieła młodych artystów i sztukę uliczną.
Zdjęcia będą kroniką dla etapów stawiania budynku i dla ludzi, którzy sprawili że ten hotel był tak wyjątkowy: architektów, greckiego artysty Yiannisa Moralisa który udekorował fasady, oraz dla wybitnych osobistości z Grecji i zagranicy, dla których było to ulubione miejsce spotkań.
Celem projektu artystycznego jest zaoferowanie wizualnej narracji o historii dawnego Hiltona i tworzeniu nowej destynacji oraz zbudowanie artystycznego pomostu między dziedzictwem współczesnego punktu orientacyjnego miasta a stale ewoluującym duchem autentycznych, nowoczesnych Aten.
“Dzielę z tym budynkiem rok urodzenia i mam dziwne przeczucie, że duchowe podróże naszych żyć przez dekady były w równoległej harmonii. To jest być może powód dlaczego, intuicyjnie i z łatwością, byłem w stanie dostrzec piękno i detale architektoniczne w moich kompozycjach podczas fotografowania budynku,” powiedział Papamichael.
Zwiastując nową erę tego historycznego budynku, wystawa artystyczna na świeżym powietrzu „Space Between” jest skierowana do wszystkich mieszkańców miasta, a także odwiedzających Ateny. Ma ona podkreślić współczesny, autentyczny i ponadczasowy charakter konstrukcji, a także stworzyć pole do dyskusji na temat relacji między sztuką a przestrzenią publiczną.
opr. Magdalena Bonawenturska