Strona głównaAktualnościSpołeczność polska w GrecjiSilna polska obecność na greckich targach FOOD EXPO 2023

Silna polska obecność na greckich targach FOOD EXPO 2023

W dniach 18-20 marca 2023 r. w Atenach w Metropolitan Expo Exhibition Centre w Atenach odbyły się po raz kolejny targi FOOD EXPO.

Targi te są najważniejszą imprezą handlową branży spożywczej na Bałkanach. Są idealnym miejsce dla wystawców, by pozyskać nowych kontrahentów i partnerów, wypromować nowe produkty, rozwijać relacje z obecnymi klientami i zawierać nowe, wartościowe kontakty handlowe. Biorą w nich udział producenci i dystrybutorzy produktów żywnościowych i napojów zarówno z Grecji, jak i innych krajów.

Tegoroczne targi zakończyły się po raz kolejny pełnym sukcesem! Przez trzy dni wydarzenie zgromadziło ponad 31 tys. odwiedzających i aż 1300 wystawców, w tym 38 firm z Polski.

Co roku Polska wzmacnia swoją obecność w Grecji nowymi produktami i firmami, aby zdobyć pozycję na rynku, dynamicznie stawiając czoła wyzwaniom, odpowiadając jakością i innowacyjnością. W tegorocznej edycji na Targach Food Expo swoją ofertę prezentowało 38 wystawców z Polski. Wiele firm polskich miało swój osobny pawilon, by zaprezentować bogaty asortyment oferowanych produktów i tym samym nawiązać nowe kontakty biznesowe i przekonać greckiego konsumenta do wysokiej jakości produktu i jego zakupu. Na stoisku promocyjnym w Hall 4, zorganizowanym przez Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Atenach, swoją ofertę przedstawiło 31 firm z Polski, proponując m.in. słodycze, makarony, nabiał, suplementy, płatki, kasze i wafle ryżowe, miód, wyroby mięsne, napoje, alkohole oraz firma transportowa. Pawilon położony w niezwykle strategicznym miejscu, wzbudził zainteresowanie tysięcy zwiedzających, którzy mieli okazję zapoznać się z polskimi napojami i alkoholami, a także skosztować bogatej oferty produkty.

Polskie stoisko cieszyło się dużą popularnością wśród odwiedzających targi, a polscy przedsiębiorcy przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi partnerami biznesowymi. Rynek grecki wciąż pozostaje ważnym kierunkiem dla polskiego eksportu produktów rolno-spożywczych.

W Grecji produkty z Polski są postrzegane bardzo pozytywnie, jako wyroby wysokiej jakości. Potwierdzeniem tego jest systematyczny wzrost udziału polskich produktów spożywczych i napojów w ogóle polskiego eksportu do Grecji.

Program targów obfitował w wiele ciekawych wydarzeń towarzyszących, przygotowanych z myślą o przedstawicielach branży.

tekst, zdjęcia: Marzena Mavridis

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne