Strona głównaAktualnościPolskaPolskie produkty podbijają nie tylko Europę!

Polskie produkty podbijają nie tylko Europę!

Liczne polskie produkty cenione są w wielu krajach europejskich i na całym świecie. Okna polskiego producenta znaleźć można choćby w nowojorskim hotelu Hilton!

Polskie „okno na świat”
Jak się okazuje, polski asfalt (który w Polsce nie cieszy się zbyt dobrą opinią) wykorzystywany jest do budowy dróg na całym świecie.
Firma Drutex, specjalizująca się w produkcji okien i drzwi PCV, także ma wielu klientów za granicą. 60% dochodów firmy to środki uzyskane dzięki eksportowi drzwi i okien do wielu europejskich krajów. Polskie okna są znane z jakości na całym świecie! Drutex eksportuje swoje towary prawie do wszystkich europejskich krajów, ale też do Australii, Meksyku, Kanady i USA.

Polskie meble znane nie tylko w Europie
Polska znana jest w Europie również z dobrej jakości mebli. Nasze towary są zamawiane za granicą w ogromnych ilościach! Polska zajmuje czwarte miejsce na świecie, jeśli chodzi o eksport mebli. – Polska eksportuje meble nowoczesne, wysokiej jakości o ciekawym wzornictwie. Głównie są to meble do salonów i jadalni (ok. 25 proc.), meble tapicerowane (blisko 20 proc.), fotele i krzesła (prawie 8 proc.) oraz sypialnie (ok. 6 proc.). (…) Głównym rynkiem eksportowym jest Unia Europejska (ponad 80 proc. łącznego polskiego eksportu). Meble wysyłamy do Niemiec, Francji, Czech, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Holandii, Belgii, ale także do USA. – powiedział Polskiej Agencji prasowej Michał Strzelecki z Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Sprzedaż organizowana jest głównie przez związki zakupowe (Austria, Niemcy) oraz przez domy handlowe (Francja). Aktualna dobra pozycja polskich firm meblowych na rynku eksportowym to efekt dwudziestoletniej pracy i dobrej jakości surowców. Jedyne problemy, z jakimi spotykają się producenci, to wahania na runku walutowym. Polskie nazwy firm produkujących meble nie są rozpoznawane za granicą, dlatego sprzedawane są pod nazwą zagranicznych dystrybutorów.

p_asfaltPolski asfalt – droga do sukcesu!
Polski asfalt uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Być może ta informacja może zadziwić niektórych użytkowników polskich dróg. Jest on wykorzystywany nie tylko w licznych krajach Europy, ale też choćby w Kalifornii. Przy budowie tamtejszych dróg wykorzystuje się polski asfalt i polskie technologie. LOTOS Asfalt Sp. z o.o. jest jednym z czołowych dostawców asfaltu w Europie. Nasuwa się więc tylko jedno pytanie. Dlaczego polskie drogi są w tak złym stanie? Odpowiedź jest bardzo prosta. Przyczyną jest po prostu brak środków finansowych. Przetargi na budowę lub remont drów wygrywają firmy, które wybierają najtańsze rozwiązania i słabej jakości materiały.

Polska proteza ręki najnowocześniejszą technologią
Polskie okna, meble, asfalt są pożądane na europejskich rynkach. Ale to nie wszystko. Skonstruowanie protezy ręki, opracowanej przez naukowców z Uniwersytetu Wrocławskiego, wywołało wielkie zainteresowanie w dużej ilości europejskich państw. Okazuje się, że koszt wyprodukowania tego typu protezy jest o wiele tańszy, niż w innych krajach, na przykład w Niemczech. Technologia opracowana przez naukowców z Wrocławia została uznana za najnowocześniejszą w całej Europie! W Polsce proteza nie jest jednak wykorzystywana ze względu na brak środków finansowych w służbie zdrowia.

Źródło : www.twojaeuropa.pl

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne