Strona głównaAktualnościGrecja„Covid Free Wallet” rozpoczyna działalność

„Covid Free Wallet” rozpoczyna działalność

Ministerstwo ds. Zarządzania Cyfrowego uruchomiło we wtorek „Covid Free Wallet”, aplikację internetową, która ułatwia obywatelom przedstawianie zaświadczeń o szczepieniu lub wyzdrowieniu z koronawirusa oraz danych identyfikacyjnych podczas ubiegania się o wstęp do sklepów detalicznych, restauracji, kawiarni, siłowni i innych miejsc rozrywki lub miejsca rozrywki.

„Zauważyliśmy pewne trudności w kontroli zaświadczeń, ponieważ obywatele również musieli mieć przy sobie dowód osobisty. Tak więc, jednocześnie chroniąc ich prywatność, wprowadziliśmy część dowodu osobistego wydanego przez policję, która zawiera tylko zdjęcie, pełne imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Na dzień dzisiejszy jest to zawarte w certyfikacie. Na jednej stronie będzie widoczny certyfikat, a na drugiej dane identyfikacyjne” – powiedział wiceminister Giorgos Georgantas dla państwowej telewizji ERT.

Bezpłatną aplikację można pobrać na smartfony i tablety ze strony covidfree.gov.gr, a także z Apple App Store i Google Play Store.

Użytkownicy mogą aktywować dokument na swoim urządzeniu, skanując kod QR certyfikatu lub pobierając go jako plik PDF i klikając „Zapisz w portfelu”. Muszą również pobrać swoje dane identyfikacyjne z systemu za pomocą kodów Taxisnet.

Wiele certyfikatów można pobrać na jedno urządzenie.

NAJNOWSZE

KUCHNIA

Informacje polonijne